National Geographic’in 6 Yaşındaki Sevimli ve Yetenekli Fotoğrafçısı Hawkeye Huey

November 29, 2016

Hawkeye Huey National Geographic’in fotoğrafçılarından biri ve Natgeo Creative’in en genç üyesi. 220 bin takipçili Instagram hesabının sahibi. Şu ana kadar onlarca ülke gezdi ve yüzlerce fotoğraf çekti. Instagram hesabı Time dergisinin takip edilecek 50 Instagram hesabı arasına girmeyi başardı. Çektiği fotoğrafların içerisinde yer aldığı “COWBOYS INDIANS HOBOS GAMBLERS PATRIOTS TOURISTS & SUNSETS” adlı bir kitabı var. Rolling Stone dergisi onun fotoğraflarını inanılmaz büyüleyici bulduğunu söyledi. Üstelik bütün bunları daha 5 yaşındayken, yani geçtiğimiz yıl başardı. Biz de bugün 6 yaşında olan bu yetenekli ve inanılmaz sevimli fotoğrafçıyı tanıyın istedik. :)

Hawkeye Huey 4 yaşında sıradan bir çocuk iken; babasının bir iş seyahati dönüşü ona hediye ettiği Polaroid tipi fotoğraf makinasıyla hayatı değişti.

Hawkeye-Huey
İşte o ana kadar, küçük bir kardeşi, bir annesi ve National Geographic fotoğrafçısı bir babası olan sıradan bir çocuktu…

Ardından baba oğul 18 ay sürecek Batı Amerika seyahatine çıktılar. Bu seyahat sırasında; yabancılarla tanıştılar, bakmayı ve görmeyi öğrenmek için bolca fotoğraf çektiler…

Hawkeye-Huey
Işığı yakalamaya çalıştılar ve maceradan maceraya koştular…

Bu seyahat sırasında baba Huey, National Geographic’in Instagram hesabına oğlunun boynunda asılı fotoğraf makinesiyle bir fotoğrafını attı ve insanlardan gelen olumlu tepkiler yüzünden ona da bir Instagram hesabı açtı.

Hawkeye

Hawkeye, babasıyla beraber Batı Amerika’da; Kızılderilileri, kovboyları, serserileri, kumarbazları, turistleri, vadileri, günbatımlarını fotoğrafladı…

Hawkeye-Huey

Babasının ifadelerine göre Hawkeye, fotoğraflamak istediği insanlarla özel bir ilişki yakalıyor.

Hawkeye-Huey
Objektifin arkasında başka biri olsa belki de fotoğrafının çekilmesinden rahatsız olabilecek insanlar Hawkeye’ın sıcaklığıyla en doğal pozlarını sergiliyor.

Üstelik Hawkeye’nin 18 ayda çektiği 130 fotoğrafın yer aldığı ilk kitabı; 2017 başında kitapçılarda (şimdilik yalnızca Amerika’da) yerini alacak!

Hawkeye-Huey

Bücür fotoğrafçı Hawkeye Huey, Instagram’daki bilinirliğinden de habersiz. :) Babası ve annesi, onun özellikle kendi yaşındaki bir çocuktan farklı bir dünyası olsun istemiyor….

Hawkeye-Huey

İşte Hawkeye Huey’in Instagram hesabından paylaştığı nefis fotoğraflardan bazıları…

hawkeye_huey_11

Hawkeye-Huey10

Hawkeye-Huey9

Hawkeye-Huey7

Hawkeye-Huey6

Hawkeye-Huey3

Hawkeye-Huey2

Hawkeye-Huey4

Hawkeye-Huey5

Hawkeye-Huey4

Hawkeye-Huey3

Hawkeye-Huey2

Hawkeye-Huey

Seyahatlerinde oldukça eğlenen bu dünya tatlısı küçük fotoğrafçının bize fotoğrafçılıkla ilgili öğreteceği çok şey var…

Hawkeye-Huey

Hawkeye Huey’in Instagram hesabını görmek ve takip etmek için sizi böyle alalım.

Kaynak: 1, 2, 3,

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>