Yıllar Sonra Satışa Çıkarılan Hatıralarla Dolu Harry Potter Evi: De Vere House

August 22, 2017

Metin ve hikayeden yola çıkılarak gerçeğe uyarlanan mekanlar, okurlar tarafından her zaman ilgi çekici olmuştur. Merak duygusunun gerçeklikle yan yana gelmesi, kurulan hayalin içinde var olmayı mümkün kıldığı için hem yaşaması hem de yaşatılması çok daha uzun zamanlara yayılabilmektedir. Günümüzde romandan ya da öyküden sinemaya uyarlanan eserlerin yoğun ilgiyle karşılanmaları biraz da bu sebepledir. Çünkü insanlar, her koşulda ilişki kurabilecekleri gerçeklerle bir arada olmaya önem vermektedirler.

İngiliz yazar J.K. Rowling tarafından kaleme alınan Harry Potter serisi, hem romanlarıyla hem de sinema filmleriyle büyük ilgi topladı ve en çok konuşulanlar arasında yer aldı.

7

Bu başarı, yazarın yarattığı dünyanın en iyi şekilde dönüştürülmesiyle birlikte sinemaya da uyarlandı ve hikayedeki mekanlar pek çok kişinin ilgisini çekti.

4

Harry Potter dünyasını ilgiyle takip edenlerin en çok sevdiği mekanlardan biri olan De Vere House, yani Harry Potter’ın doğduğu ev, geçtiğimiz günlerde satışa çıkarıldı.

5

İngiltere’nin Lavenham kasabasında bulunan De Vere House adlı ev, Harry Potter hayranları için oldukça büyük bir öneme sahip.

4

Çünkü hikayenin başında Harry Potter daha küçük bir çocukken ve ailesi Voldemort tarafından katledilmemişken yaşamlarını bu evde sürdürüyorlardı.

4

Altı odası ve dört banyosu bulunan Harry Potter evi için istenen fiyat ise 1.3 milyon dolar civarında.

5

Ev için belirlenen fiyat oldukça yüksek olsa da bir hayalin gerçeğe dönüştüğü gerçek mekanların varlığını bilmek çok güzel.

49593750

Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>