25’ten Fazla Kediye Annelik Yapan 95 Yaşındaki Elleri Öpülesi Ninemiz Hanım Danışmaz

September 5, 2017

Ülkemizde hayvan hakları ve hayvan sevgisinin katetmesi gereken uzun bir yol varken kimi insanlar bu açığı kapatmak istercesine ömürlerini adayarak bizlere umut oluyorlar. 50 yıl önce eşini kaybeden ve Samsun'dan Gebze'ye taşınan Hanım Danışmaz isimli 95 yaşındaki ninemiz de çocukları ve kedileri için yaşadığını söylüyor.

Kocaeli Gebze'nin Pelitli Mahallesi'nde tek başına yaşayan 95 yaşındaki Hanım Danışmaz, ömrünü evinde baktığı 25 kedisine adamış bir şekilde yaşıyor.

yasli_teyze_kedi (1)

7 yaşından beri kedi ve köpek beslediğini söyleyen Danışmaz bundan 50 sene önce eşini kaybedince tek dayanağı çocukları ve hayvanlar olmuş.

yasli_teyze_kedi (2)

30 senedir Gebze'deki evinde yaşayan 95'lik nine komşulardan ve fabrikalardan gelen yemek artıkları, kuru mama ve ekmeklerle besliyor kedileri...

yasli_teyze_kedi (4)

Sadece evindekileri değil, sokakta sayısını bilmediği birçok pisinin de karnını doyuruyor.

yasli_teyze_kedi (5)

"Komşularım bazen ‘O kedileri götür at ormana bırak.’ diyor. Ben de onlara ‘Sizleri neden anneniz ve babanız atmadı?’ diyorum. Onları götürmek kolay, koy bir çuvala götür bir araziye bırak, gel. Kime cevap vereceğiz..."

yasli_teyze_kedi (7)

"Onları da Allah yarattı, ben yaratmadım ki. Komşuya gidip yemek isterim onlar için. Kendim yemem aç kalırım, onları doyururum. Kedilerim benim her şeyim. Onlar benim evlatlarım."

yasli_teyze_kedi (3)

"Ben onlardan, onlar da benden ayrılamaz. Ömrümü kedilerime adadım."

efwfwefwf

Danışmaz'ın yaşadığı mahallenin muhtarı ise hayvansever ninenin ev konusunda sıkıntı yaşadığını, özellikle yağmur ve kar yağdığında durumun içler acısı olduğunu belirterek yetkililerin desteğini bekliyor.

yasli_teyze_kedi (6) "50 yıl kadar önce eşini kaybettikten sonra bir daha evlenmeyi düşünmemiş. Bütün sevgisini çocuklarına ve hayvanlara adamış bir ninemiz. Tek başına yaşayan bir ninemiz. Ben de ara sıra kendisini ziyaret edip hal hatırını soruyorum. Fakat teyzemizin evi harabe ve yıkık bir durumda. Kışın yağmur yağdığında, kar yağdığında içler acısı bir hal alıyor. Bir an önce devletimizin şefkatli ellerini ninemize uzatması gerekiyor. Bir an önce ninemizin hayvan sevgisini, hayvanlara harcadığı emeğini inşallah boşa çıkarmayız. Birlikte ninemizin son yıllarda rahat yaşam sürdürebileceği bir eve kavuşmasını temenni ediyorum." Kaynak: 1,2,3

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>