Öksüz Oğlağı Kesilmekten Kurtaran Hamza Karabacak ve Yanından Ayrılmayan Oğlak Elif

September 13, 2017

Kedi köpek gibi hayvanların beslenmesine, hatta gezdirilmesine alışkınız. Fakat Ankara’nın Beypazarı ilçesindekileri şaşırtacak bir görüntü yaşanıyor; tasmasıyla gezdirilen oğlak. Sahibinin yanında usluca yürüyen pofuduk tüy yumağının hikayesini dinlediğimizde ise görüntü daha sevimli bir hal alıyor.

63 yaşındaki Hamza Karabacak, Ankara’nın Beypazarı ilçesinde yaşamını sürdürürken komşusunun baktığı keçilerden birinin öldüğünü ve yavrusunu annesiz büyütmenin zor olacağı için keseceğini öğreniyor.

oglak (5)

Oğlağa kıyamayan Karabacak, 3 ay önce komşusundan onu satın alarak hayatını kurtarıyor. Oğlağa 5 yıldır görmediği ve çok sevdiği torununun ismi Elif’i de koyunca daha yakın bir bağ kuruyor.

oglak (2)

Şimdi elinde tasmasıyla caddelerde gezen oğlak, özellikle çocukların ve insanların büyük ilgisini çekiyor. Kendini sevdiren ve önüne uzatılan yeşillikleri yiyen Elif’in ise keyfi yerinde gibi gözüküyor.

oglak (4)

“Bana o kadar alışkın ki, serbest olduğunda da doğruca beni takip eder.” diyor Hamza Karabacak.

oglak (3)

“Hayvanı para karşılığında insanlara sevdirdiğimi söyleyenler oluyor. Ben aksine insanlara hayvan sevgisini aşılıyorum. Herkes gelsin sevsin, çocuklar mutlu olsunlar.”

oglak (7)

Çocukları başka şehirde yaşadığı için yıllardır torununu göremediğini ve onu çok özlediğini söyleyen Karabacak, oğlak Elif ile gününü geçirerek onları anıyor.

oglak (8)

Herkesin fotoğraf çektirmek istediği sevimli oğlağin hayatı ise bu şekilde kurtulması ve değişmesi herkesin yüzünü güldürdü.

oglak (1)
Kaynak: 1, 2

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>