18 Maddede 90’ların Alternatif Prensesi Gwen Stefani

Temmuz 7, 2014

90'ları aklı başında olarak geçiren her insanın gönlünde bir Gwen Stefani yatar. Sus işareti yerine "Don't Speak" söylediğimiz, "bi-ey-en-ey-en-ey" diyerek eşlik ettiğimiz günlerin üstünden bir süre geçti ama Gwen Stefani yeni bir albümle geri dönüyor. Biz de Avaz Avaz olarak anıları depreştirmeye kararlıyız.

Gençlik başımda duman

gwen-stefani-01 3 Ekim 1969 doğumlu Stefani, Kaliforniya'nın bağrında doğduğu zaman Rock, Amerika'yı kasıp kavuruyordu.

Abi gibi abi Eric Stefani

gwen-stefani-02-eric Gwen Stefani'nin abisi No Doubt'un kurucularından, klavye fatihi Eric Stefani kardeşinin elinden tutuyor. Sonradan onları The Simpsons animatörlüğü için bıraksa da Gwen Stefani üzerinde büyük emek sahibi.

No Doubt kuruluyor

gwen-stefani-03-no-doubt Eric Stefani eşliğinde, gitarist Tom Dumont, basçı Tony Kanal ve baterist Adrian Young birlikteliğinde kurdukları No Doubt, ilk zamanlar pek de istenilen şekilde yürümüyor.

Grunge karşısında yenilgi

http://youtu.be/DccmKKnizFY İlk albüm grubun ismiyle çıktığı zaman grunge müzik başını alıp yürüdüğü için yaptıkları ska işler pek ilgi görmüyor.

Sen sus gözlerin konuşsun

http://youtu.be/TR3Vdo5etCQ Neyse ki üçüncü albüm işlerinden "Don't Speak" paçalarını kurtarıyor. Bilboard listesinde onları birinciliğe taşıyor.

Eski kız arkadaşlar, ayrılıklar

http://youtu.be/8Yqru5UXWGY Eric'in ayrılmasından sonra grubun dörtlü olarak çıkardıkları ilk albüm Return of Saturn ayrılık albümü oluyor.

Tekrar merhaba

http://youtu.be/QtTj4cramPM 5. albüm Rock Steady için grup, temellerini sarsıyor.

Çalsın sazlar, oynasın kızlar

http://youtu.be/wt1YkGO2Ieo Gwen Stefani'nin dans müziği tutkusu grubun yönünü değiştiriyor. Albüm sonrası Gwen Stefani'nin bu dans işlerini gruptan ayrı yapması kararlaştırılıyor.

Gavin Rossdale ile tanışma

gwen-stefani-04-dugun Amerika'nın ünlü gruplarından Bush'ın solisti Gavin Rossdale ile tanıştıktan sonra işler evliliğe kadar hızla ilerliyor.

Soloya adım: Love. Angel. Music. Baby.

http://youtu.be/yWA4uJOXF-g İlk önceleri sadece hızlı bir dans kaydı olarak düşünülen albüm çığ gibi büyüdü.

Zengin albüm

http://youtu.be/9rlNpWYQunY Pharell Wiliams, Dallas Austin, Andre 3000, Dr. Dre ve The Neptunes gibi isimlerin araya girmesiyle Gwen Stefani'ye bir kaç Grammy getirdi.

B-A-N-A-N-A

http://youtu.be/Kgjkth6BRRY Courtney Love'un Gwen Stefani ile ilgili chearleader yorumunun üstüne, sıcak sıcak.

Bebek yolda

gwen-stefani-05 Gwen Stefani şimdilerde sahip olduğu üç çocuğundan ilkini dünyaya getiriyor. Onunla beraber yaptığı her işin daha keyifli olduğunu söylemesi ise mutluluğunu ifade ediyor.

Tatlı kaçamak

http://youtu.be/9sY-TsLXiDo Bu sırada ikinci solo albümün temelleri de atılıyor. Dans devam ediyor.

Gwen Stefani'yi altın kafese koymuşlar

http://youtu.be/O0lf_fE3HwA Akon ile kaçmaya bile razı olmuş.

Harajuku kızları

gwen-stefani-06-harajuku-girls İlk solo albümün yardımcı rollerinden Japon kızlar, bu albümde de yerlerini korudu.

No Doubt, tekrar

http://youtu.be/Pb_zZ3xItPI 2012 yılında yeniden birleştiklerinde Gwen Stefani, No Doubt'u tekrar canlandırmak istese de anıları şöyle bir depreştirmekten ötesine gidemediler.

Güzel haberler

http://youtu.be/NPtibfniYdQ Bu sene Coachella'da Pharell konserine eşliğinden sonra Pharell önderliğinde yeni solo albüm için kollar sıvandı. Biliyoruz ki son zamanların olay adamı Pharell ile Gwen Stefani birlikte çalıştıkları zaman ortaya çıkan şey güzel olacak.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>