Ön Patileri Doğuştan Kıvrık Olan Kardeş Kedilerin Verdiği Yaşam Mücadelesi

Ekim 25, 2017

Sokaklarda yaşamak kediler için oldukça zor bir hal almışken, sakat olarak hayatta kalmaya çalışmak imkansıza yakın bir şey maalesef. Hayvanseverlerin ilgisi ve yardımına muhtaç duyan kedilerden biri de sonradan adı “Grave Digger” konulacak olan bu pisiydi. Üstelik oldukça nadir bir rahatsızlığı vardı doğuştan itibaren.

Grave Digger ismi verilen bu sevimli siyah-beyaz tüy yumağı ve kardeşi dünyaya geldiğinde maalesef diğer kediler kadar şanslı değildi.

grave_digger_kedicik (1)Sokakta gözlerini açan minnoşların doğuştan gelen Radial Hypoplasia hastalığı vardı ve bu rahatsızlık kollarının kıvrık olmasına sebep oluyordu.

grave_digger_kedicik (2)

Yeterince gelişmeyen ön kolları ve patileri aynı zamanda kıvrıktı da. Bunların haricinde Grave Digger’ın burun delikleri açık olmadığı için nefes alamıyordu. Geçirdiği operasyonla açılsa bile birbirinden farklı büyüklükte oldular.

grave_digger_kedi (1)

Fakat barınaklar da o kadar doluydu ki, sağlıklı kediler bile yuva bulamıyordu. Grave Digger ve kardeşi ise yetişkin ve sakat birer kediydiler. Yürümekte dahi zorlanıyorlardı…

grave_digger_kedicik (4)Yerel hayvan kurtarma ekipleri onu ölüme terk etmeyerek geçici bir yuvaya yerleştirdiler fakat ömürlük bir yuva bulmak gerçekten zordu. Neyse ki bir gün güneş Grave Digger ve kardeşi için doğdu!

grave_digger_kedi (2)

Karyn Poplin ve kocası, özellikle yaşlı ve bakıma muhtaç olan hayvanları sahiplenen gerçek birer hayvansever çiftti ve onlara da sırtlarını dönmediler.

grave_digger_kedi (6)

Sevginin gücüyle mutlu olan minnoş, en sonunda yıllarca aradığı evi bulmuşcasına iki ayağı üzerinde zıplayarak yürümeye ve hayatı keşfetmeye başladı.

grave_digger_kedi (5)

“Ailemize katılınca resmen hayata döndü. Diğer engelli kedilerle başta anlaşmakta zorluk çekse de şu an onlarla da arkadaşlık ediyor.”

grave_digger_kedi (8)Sahiplenen aile ise kardeşlerin hayatlarını değiştirebildikleri için çok mutlu olduklarını belirterek engellilere öncelik mesajını yinelediler.

grave_digger_kedi (3)
Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>