Gelibolu Tarihi Yarımadası Anıt Mezarlığında Dolaşıp Evcilleşen Sevimli Tilki

October 16, 2017

Günümüzde hayvanların artık vahşi veya evcil olarak ayrılmadığı; en vahşi hayvanın dahi evcilleştirilip maalesef pet olarak evlere hapsedildiği senaryoları yaşıyoruz. Fakat kimi hayvanlar ise içgüdüsel olarak barındırdıkları sevgi ve arkadaşlık duygularıyla insanlara alışıp saldırganlık eğiliminden vazgeçebiliyorlar. Eh, nasıl yaklaşırsan karşılığını da öyle alırsın değil mi?

Gelibolu Yarımadası’nda bulunan tarihi anıt ve mezarlık bölgesinde güzargah üzerinde dolaşan bir tilki ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

yarimada_evcil_tilki (2)

Her yıl Avustralyalıların 25 Nisan’da Anzak törenlerini düzenledikleri Lone Pine Anıt ve Mezarlığı yakınlarında dolaştığı için binlerce yerli ve yabancı turistle de karşılaşan tilkicik…

yarimada_evcil_tilki (3)

Onların verdiği yiyeceklerle karnını doyururken bir süre sonra adeta evcil bir kedi-köpek gibi bölgede yaşayan tüylü dostlarımızdan biri haline gelmiş.

yarimada_evcil_tilki (13)

“35 yıldır bölgedeki şehitlik anıt ve mezarlara yerli ve yabancı turistleri getiriyorum, ömrümde böyle bir şey görmedim. Daha sonradan öğrendim ki bölgeye gelen ziyaretçiler tilkiye çeşitli yiyecekler veriyormuş. O da bu şekilde kedi, köpek gibi sakin bir hayvana dönüşmüş.”

yarimada_evcil_tilki (11)
Bölge esnaflarından taksicilik yapan Anıl Dinç de onun artık burada ünlendiğini de belirtti.

Yemek verdikten sonra telefonlarına da bu sevimli anları kaydeden turistler tilkinin herkes tarafından sevilmesini de sağladı.

yarimada_evcil_tilki (7)

Karnını doyurduktan sonra çevre yaşam alanlarına geri dönen tilki muhabirler çekim yaparken dahi adeta kameralara poz veriyordu.

yarimada_evcil_tilki (12)
Kaynak: 1, 2

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>