Son Dönemin En Çok Talep Edilen Estetik Uygulaması: Gamze Estetiği

July 24, 2017

Miranda Kerr, Harry Styles, Ariana Grande… Dünyaca ünlü bu isimlerin ortak özelliği onları oldukça sevimli ve çekici gösteren gamzelere sahip olmaları… Gamzelerin doğuştan geldiği bilinse de son dönemde pek çok kişi doğal yüz özelliklerini değiştirmek ve gamze sahibi olmak için bıçak altına yatıyor.

Son dönemde özellikle milenyum kuşağı arasında hızlı yükselen bir estetik trendi var…

miranda-kerr-dimples

Özellikle Ariana Grande ve Harry Styles gibi gençlerin hayranı olduğu yıldızların sahip olduğu gamzelere sahip olmak için gamze estetiği yaptırılıyor.

12345

Gamzelerin doğuştan geldiği bilinse de, artık yarım saatten az sürede doktorunuz yanağınızda size gamzeli bir görünüm verecek delikler oluşturabiliyor.

DVF Loves ROXY Launch

Uzmanlar son yıllarda gamze estetiği yaptırmak isteyenlerin sayısının neredeyse üçe katlandığını söylüyor.

dimples6

Bu estetiğin bu kadar yaygın olmasının bir diğer sebebinin de kısa sürede ve genel anesteziye gerek kalmadan yapılmasından kaynaklandığını belirtiliyor.

CherylColePA250511

Sahte gamzeler yaratmak için hastanın ağzının içerisinde bir kesik açılarak yanak kasında bir miktar doku çıkarılarak işlem yapılıyor.

123

Gamze estetiği yanakta iki şekilde oluşturuluyor. Kişinin isteklerine ve yüzünün elverişli olmasına bağlı olarak, isterse sürekli olarak belirgin gamzeler ya da sadece gülünce ortaya çıkan şirin çukurluklar yapılabiliyor.

12

Bu işlemin ardından gülümsediğinizde gamzeniz oluyor. Ancak bu gamzeler yüzde yalnızca geçici bir süre kalıyor, bu yüzden bir süre sonra bu işlemi tekrarlamanız gerekiyor.

Kate-Middleton

Erkekler arasındaysa çene gamzesi estetiği yaygın olarak uygulanıyor.

7c6afdaf6d7d04c3c02583f11cb9c856--cleft-chin-jude-law

The Independent gazetesine göre gamze estetiğinin fiyatlarıysa zorluk derecesine göre 800 dolar ile 2,500 dolar arasında değişiyor.

123456789

Kaynak:1,2

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>