Game Of Thrones’un Zıt Zarakterli Olmalarına Rağmen Uyum Yakalayabilmiş 14 İkilisi

May 18, 2017

Game of Thrones’u özel kılan pek çok etken var. Mesela ne kadar fanı olduğuna bakmaksızın, en sevilen karakterleri tak diye öldürebiliyorlar. Senaryoları son derece sürükleyici. Gizem unsuru hiç bitmiyor. Karakterler ise oldukça ilginç. Ama diziyi en özen kılan özelliklerden bir tanesi de merkezdeki ana hikayenin kenarında yeşeren küçük yan hikayecikler. Belirli dönemlerde, birbirleriyle çok da uyumlu olmayan karakterlerin yollarının kesişmesi de böyle hikayeler ortaya çıkartıyor. Çiftleri pek karıştırmadan, hikayedeki en ilginç ikilileri derledik.

1. Jaime ve Brienne

rehost%2F2016%2F9%2F13%2F035e03a9-90cc-47cc-8444-71b9bc160427
Bir tanesi sadakat kelimesinin tam karşılığı, diğeri ise sadık olması gereken kişinin katili olarak anılan “Kralkatili” Ama bu zıtlığa rağmen kesişen yolları ilginç bir dostluğun başlangıcı oluyor.

2. Bronn ve Tyrion

tyrion-lannister-and-bronn-the-sellsword-game-of-thrones-season-3-episode-1
Birisi zekasıyla yaşayan bir soylu, diğeri kılıcıyla yaşayan, alt tabakadan bir paralı asker. Ortak çıkarlar ile başlayan arkadaşlık zamanla aralarında mizahın hiç eksilmediği bir dostluğa dönüşüyor.

3. Arya ve Hound

456371
Dizinin en intikamcı karakteri Arya’nın baş düşmanlarından birisi olmasına rağmen, birlikte ilginç bir yol macerası yaşıyorlar.

4. Davos ve Shireen

Davos_and_Shireen_The_Dance_of_Dragons
Birisi çocuk yaşta bir prenses, diğeri eski kaçakçı, asker ve kral danışmanı. Ama aralarında olağanüstü güçlü bir bağ var. Davos, Shireen’ın hayallerini kurduğu baba gibi.

5. Tyrion ve Varys

carpet_got_premiere_tyrion_varys_clean
Aslında birçok yönden son derece benziyorlar. İkisi de zeki, stratejist ve dışlanmış kişiler. Ancak şöyle bir fark var ki; birinin hayatının merkezinde kadınlar varken diğeri bu bağımlılıktan tamamen muaf.

6. Jon Snow ve Sam Tarly

Jon-Snow-and-Samwell-Tarly-jon-snow-24489206-1024-682
Daha farklı olamazlardı herhalde. Birisi son derece cesur, iyi bir silahşor ve lider karakterli diğeri ise (zamanla cesaretini toplasa da) bunların tam tersi. Ama bütün dizideki en güçlü dostluk bağlarından birisini bu ikili yakalıyor.

7. Hodor ve Bran

bran-with-hodor-and-osha-bran-stark-29370292-751-415-106107
Hodor iri, Bran miniktir. Hodor güçlüdür, Bran zayıftır. Hodor’un zihni yavaş çalışır, Bran’ınsa her şey zihnindedir. Ama dizinin birlikte en çok vakit geçiren ikilisidir.

8. Daenerys ve Jorah

maxresdefault
Daenerys kuralcı bir asilzade, Jorah ise eskiden yemediği nane kalmamış bir avamdır. Jorah içten içe Daenerys’e yanıktır. Daenerys ise onu bir rehber, bir ebeveyn olarak görmektedir. Farklı yaklaşımları da olsa bağları çok güçlüdür.

9. Brienne ve Pod

150413-news-game-thrones-pod
Kesinlikle dizinin en eğlenceli ikililerindendir. Birbirlerinden en farklı iki karakterden birisidir. Ama kişilik yapıları farklı da olsa ikisi de iyi niyetli, güzel yürekli insanlardır.

10. Tyrion ve Sansa

Tyrion-Sansa-tyrion-and-sansa-35503754-620-349
Sansa, küçük şeytan gibi görüp çekindiği Tyrion’un, aslında hikayedeki en şevkatli, en fedakar kişilerden birisi olabileceğini hemen olmasa da; zamanla anlıyor.

11. Varys ve Olenna

Olenna-Tyrell-Varys-750x522-1445539877
Bu ikilinin sohbetleri gerçekten muhteşem. İkisi de çok zeki. Farkları ise; Varys daima sessiz ve derinden çalışırken, Olenna olabilecek en açık şekilde konuşarak varlığını hissettirir.

12. Bronn ve Jaime

Jaime-and-Bronn-Official
Bronn, Tyrion’dan sonra ağabeyi ile de ilginç bir uyum yakalamayı başarıyor. Jamie eskiden, yanında bir silahşor taşımaya ihtiyaç duymuyordu ama tek elinden olduktan sonra Bronn, onun için de kullanışlı bir partner oldu.

13. Petyr Baelish ve Sansa

game-of-thrones-game-of-thrones-temporada
Baelish, belki de Sansa’nın annesine olan takıntılı hisleri yüzünden Sansa ile bu kadar yakından ilgileniyor. Ona çok faydası da olsa adam o kadar fırıldak ki; hiç güven vermiyor.

14. Tyrion ve Jorah

Game of Thrones 506 - Iain Glen and Peter Dinklage
Jorah, Tyrion’u Daenerys’e kendini affettirme bileti olarak görüyor ve onu Kaleshi’ye ulaştırmak için maceraya atılıyor. Serüvenli bir yolculuk ve taraflardan birisi Tyrion. Elbette ilginç bir arkadaşlık olacak.

Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>