Karşınızda Frida Kahlo ve Tablolarından İlham Alan Emojiler: FridaMoji

April 12, 2017

Hayatı boyunca 55’i kendi portresi olan 143 esere imza atan Meksikalı ressam Frida Kahlo dijital dünyanın tasarımcılarına da ilham verdi. Sanatçının şimdi 160 emojiden oluşan bir emoji klavyesi çıktı. FridaMoji isimli bu emojiler bu ay App Store’a geldi.

Kendi portreleriyle güçlü duyguları ifade eden Frida Kahlo’nun birbirinden farklı duyguları ifade eden emojileri tasarlandı.

1

Frida emojilerini oluşturmak için kadın emojisine kaş, çiçekli bir taç ve maymun emojisi eklendi.

1235

Frida emojlerinin yalnızca kaş ve çiçekli taçtan ibaret olmasını istemeyen tasarımcı Sam Cantor, Frida’nın kendi eserlerinden ilham alan emojiler tasarladı.

1235

Bu seri içerisinde sanatseverlerin her gün kullanmak isteyeceği, farklı duyguları ifade eden 160 tane emoji bulunuyor.

2

Los Angeles’lı tasarımcı “Frida duygularını çok şeffaf ve dürüst bir şekilde işlerine yansıtmıştı. Biz de duyguları daha iyi ifade etsin diye sanatçıdan esinlenen emojiler tasarladık” diyor.

12344

Tüm emojiler Kahlo’nun meşhur tablolarından detaylar barındırıyor.

21348

FridaMoji isimli emoji klavyesini şimdilik yalnızca iOS kullanıcıları App Store üzerinden ücretsiz olarak indirebiliyor.

453535

Tasarımcı daha önce Picasso, Yayoi Kusama ve Van Gogh gibi sanatçıları da emojiye çevirmişti.

123456

Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>