Ünlü Rönesans Tablolarını Yeniden Yorumlayan Sanatçının İlginç Çalışmaları

July 17, 2017

Fotoğraf sanatçısı Freddy Fabris, hayata geçirdiği projesiyle Rönesans tablolarını yeniden yorumladı ve bu çalışmasıyla birlikte modern dünyanın sınırları içerisinde kendine has bir güncellik yarattı. Fabris, projeyi uzun zamandır düşündüğünü fakat nereden başlayacağını tam olarak kestiremediğini de ayrıca dile getirdi. En nihayetinde Orta Batı eyaletlerinin birinde bulunan oto tamircisini tesadüfen gördü ve düşündüğü projenin ne şekilde hayata geçeceğini de az çok şekillendirdi.

“Orijinal resimlerin görünümlerini ve hislerini korumayı istiyordum, ama özgün versiyonlara yeni bir katman ekleyecek kavramsal bir müdahaleyi ortaya çıkarmam gerekiyordu.” diyen Fabris, çalışmalarına ne denli titiz davrandığını da göstermiş oluyor.

1. Son Akşam Yemeği, Freddy Fabris

“Son Akşam Yemeği”, Freddy Fabris

Son Akşam Yemeği, Leonardo da Vinci

2

2. Anatomi Dersi, Freddy Fabris

“Anatomi Dersi”, Freddy Fabris

Anatomi Dersi, Rembrandt

2

3. Adem’in Yaradılışı, Freddy Fabris

1

Adem’in Yaradılışı, Michelangelo

2

4. Leonardo da Vinci, Rembrandt ve Michelangelo’nun ünlü tabloları üzerinde çalışan Fabris, projesine ek olarak Rembrandt tablolarından aldığı ilhamla çektiği portreleri de seriye eklemiş.

1

5.

2

6.

r1

7. Bu çalışmalarına ek olarak da bazı Natürmort tabloları yorumlamış.

5555

8.

44

Kaynak: 1, 2

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>