Ölümünden 24 Yıl Sonra Hologram Turnesine Çıkmaya Hazırlanan Efsane Müzisyen: Frank Zappa

September 26, 2017

Sanat dünyasında efsaneleşen isimlerin ölümü sonrasında yapılan çalışmalar her geçen gün yeniden yorumlanıyor. Derlenen albümler, yeniden düzenlenen şarkılar, toplanan kayıtlar söz konusu çalışmaların başında geliyor ancak dinleyicilerin tatmin olma noktasındaki en büyük eksikliği büyük oranda gerçeklik olarak karşımıza çıkıyor. İmkanlar dahilinde yapılan çalışmalara baktığımız zaman tarihin de yardımıyla insanların sanata ve sanat eserini üreten kişilere gösterdiği ilgi, kalıcılık noktasındaki en önemli adım olarak varlık gösteriyor.

Hologram teknolojisi, gerçekliğe önem veren pek çok insan tarafından ilgiyle takip ediliyor ve bu teknoloji, aslında efsane isimlerin yeniden karşımıza çıkmaları için önemli adımlar atıyor. Efsane müzisyen Frank Zappa da o isimlerden biri…

Frank Zappa, 1993 yılında hayatını kaybettiğinde 53 yaşındaydı. İyi bir müzisyen ve sıkı bir gitaristti.

4

Ani ölümü sevenlerini bir hayli üzmüştü ancak arkasında birbirinden kaliteli kayıtlar ve unutulmaz albümler bırakmıştı.

5

Böylesi kayıpların ardından yapılabilecek şeyler sınırlıyken, geliştirilen hologram teknolojisi sayesinde nostaljiye yeni bir soluk gelmeye başladı.

5

Ve Frank Zappa’nın ölümünden 24 yıl sonra hologram teknolojisi sayesinde turnelere çıkacağı duyuruldu.

8

Önceki yıllarda aynı teknoloji ile birlikte Michael Jackson, Tupac ve Elvis Presley gibi ünlü isimler sahnelere geri dönmüştü.

2

Eyellusion isimli bir şirketle anlaşan Zappa ailesi, turne organizasyonlarında Frank’ın yakın arkadaşları Steve Vai, Adrian Belew, Ian Underwood ve Arthur Barrow gibi isimlerin de yer alacağını duyurdu.

1080x720

Güzel bir geri dönüş olacağı düşünülen söz konusu turnenin ise 2018 yılında başlayacağı duyuruldu.

1f3a8f29

BONUS: Tupac Hologram Performansı

Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>