Güneşlenmek İçin Buz Tutmuş Pisti Tercih Ederek Uçuşları Aksatan Sevimli Misafir

Kasım 2, 2017

Kış aylarında havayolu ulaşımı sık sık sekteye uğrayabiliyor. Özellikle de soğuk bir iklim coğrafyasında gecikmeler ve sefer iptalleri anlık olarak da yaşanabiliyor. Fakat bu coğrafyalarda ulaşımı etkileyen tek neden soğuk havalar değil…

Wiley Post-Will Rogers Memorial Havayolları, geçtiğimiz günlerde olağandışı bir sefer gecikmesi yaşadı. Operasyondan görevli Scott Babcock’e pisti bloke eden bir şeyin bulunduğu haberi geldiğinde hiç böyle bir şey beklemiyordu.

alaska_havayolu_fok (4)Kış soğuğunda güneş banyosu yapmak için yürüyüşe çıkmış olan bir fok, pistin ortasına gelerek dinlenmeye karar vermişti. Yetkililer, fokun yoluna devam etmesi için bir süre daha beklediler fakat halinden oldukça memnun gözüküyordu.

alaska_havayolu_fok (3)

Ne korkmuştu, ne de rahatsızdı. Oldukça sakin fokun pistten alınması için yerel hayvan koruma ekiplerine haber verildi. Bu sırada teknisyenler de hava koşullarına karşı çözüm arıyorlardı.

alaska_havayolu_fok (2)

“Kuzey Havayollarında kuş türlerini görmeye alışkınız. Hatta kutup ayılarını da… Fakat fok pek sık misafir olmaz.” diyor çalışanlardan bir diğeri Meadow Bailey.

alaska_havayolu_fok (1)Sosyal medya hesaplarından da gecikmenin tatlı nedenini paylaşan havayollarına bu konuyla ilgili şikayetin aksine esprili bir yaklaşım gerçekleşti yolcular tarafından da.

Kaynak: 1, 2

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>