Minicik Bir Kediyken Mama Aradığı İtfaiyeyi Patisinde Oynatmaya Başlayan Kedicik Flame

August 8, 2017

Sokak hayvanlarının dünyaya geldiklerinden itibaren verdikleri yaşam mücadelesi, yavruyken ve annesizken daha da zor bir hal alıyor. Minik bir kedinin kendini sevdirerek, kötü insanlara denk gelip işkence görmeden iyi insanları bulabilmesi belki de sadece şansa dayalı bir senaryo. Flame’in şansı ise bu konuda oldukça büyüktü.

Bu minik sarman pisicik Belmont İtfaiye İstasyonu önüne geldiğinde o kadar küçük ve cılızdı ki miyavlaması bile ancak dakikalar sonra duyulabilmişti.

flame_yangin_kedi (9)

İtfaiye ekipleri tarafından fark edildikten sonra en lezzetli mamalarla beslenip veteriner kontrolü yapıldı.

flame_yangin_kedi (5)

“Bir gün işe geldim ve itfaiye ekiplerinin yavru kediyle oynadıklarını gördüm.”

flame_yangin_kedi (3)
İtfaiye şefi Anthony Segars, Flame’in ilk gününü böyle anlatıyordu. Bu arada Flame’in ismi de bulunduğu ortama çok yakındı: Kıvılcım

“Bir süre sonra kediyi aracın içinde uyurken gördüm. ‘Bu kedi ne yapıyor burada?’ dedim ve ‘Artık burada yaşıyor.’ cevabını aldım.”

flame_yangin_kedi (13)
Ve bu kadar kolay bir şekilde, bulduğu kuytu yerlere tüm kedi özellikleriyle çöreklenip evi yapmıştı istasyonu.

Geldiğinden beri itfaiye ekibi tarafından çok sevilen ve saatlerin birlikte geçirildiği adeta bir terapi kedisi haline gelmişti.

flame_yangin_kedi (6)

Çünkü çalışanların da mesai saatleri uzun bloklar halinde oluyordu, kimi zaman 48 saate ulaşabiliyordu ve Flame onlara bu nöbetlerinde destek veren en sevimli ortaktı.

flame_yangin_kedi (1)

“Bazı günler çok kötü vakalarla karşılaşabiliyoruz ve moralimiz bozuluyor. Suratımızın asıklığını veya huzursuzluğumuzu hissediyor.”

flame_yangin_kedi (11)

“Suratını bize sürterek ‘Ben buradayım.’ dercesine destek oluyor.”

flame_yangin_kedi (10)

Aradan yıllar geçen ve kıdemli bir itfaiye memuru olarak tanıtılan Flame aynı zamanda bu maceralarıyla Instagram yıldızı kedilerden biri.

flame_yangin_kedi (7)

“Yaptığımız onca sese rağmen rahatsız olmuyor. Onun kendine özel alanları var.”

A little rest and relaxation to finish the evening out. #cleancats #downtime

Flame the arson cat (@flamethearsoncat)'in paylaştığı bir gönderi ()

Genellikle aracın içinde uyuyan kedicik alarmı duyduğu an soğukkanlılıkla yerinden kalkarak ekibin gitmesini izliyor. Ardından da dönüşlerini kapıda bekliyor.

flame_yangin_kedi (2)

Instagram‘daki takipçileri ve hayranlarından özel günlerde oldukça fazla hediye alan sevimli Flame herkesi en cool pozlarıyla selamlayarak teşekkür ediyor.

flame_yangin_kedi (4)
Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>