Evden Çalışmanın Düpedüz Özgür Bir Yaşam Anlamına Geldiğinin 15 Kanıtı

July 31, 2016

Sayısız insan evden çalışabilmenin hayalini kuruyor. Özellikle de kalabalık şehirlerde yaşayan insanlar ki haksız da sayılmazlar.

Haftanın 5 günü aynı yere gidip aynı masaya oturarak çalışmak, insanın özgürlüğe olan ihtiyacını arttırıyor ve her geçen gün içimizi daha da sıkan bir hale dönüşüyor.

Evden çalışmanın olumsuz yönleri de var ama getirilerinin daha ağır bastığını söyleyebiliriz. Özellikle de kendini bağımsız hisseden ve çalışmak için sessiz bir yere ihtiyaç duyan insanlar için.

Sabah herhangi bir yere yetişme korkusu duymamak, trafikten etkilenmemek, daha rahat ve özgür olmak ve diğer mükemmel sebepler. İşte evden çalışmanın başımıza gelebilecek en güzel şey olduğunun ispatları:

1. Akşam trafiğinden kurtulursunuz

aksam-trafigi-istanbul
Binlerce insan trafikte sıkışıp kornalarına yüklenirken, siz ayaklarınızı uzatarak gözlerinizi bir süreliğine dinlendirebilirsiniz.

2. Çalışma programınızı kendinize uygun şekilde düzenleyebilirsiniz

takvim-not
Sabahları uykuyla alıp veremediğiniz bir şeyler varsa ve akşamları kendinizi daha işlevsel hissediyorsanız, çalışma saatlerinizi de ona göre ayarlayabilirsiniz.

3. Rahatsız edici kıyafetler giymek zorunda değilsiniz

is-kıyafeti
Bu maddeyi en iyi işyerinde formal kıyafet giymek zorunda olan kişiler anlayacaktır. Zira çıplak ayakla ve şortla oturarak çalışmanın paha biçilemez olduğunu en iyi onlar bilir.

4. Çalışma alanınızı siz belirlersiniz

evden çalışmak
Ayağınızın altına yumuşak bir minder koyabilir, pencereye ya da duvara karşı dönebilir, hatta balkona bile çıkıp çalışabilirsiniz.

5. Saate göre değil, arzularınıza göre hareket edersiniz

evden-calısmak
İlla saat 12:30’da öğle yemeği yemek zorunda değilsiniz. Robot gibi yaşamak yerine acıktığınız zaman acıktığınız kadarını hemen yan odadaki mutfaktan karşılayabilirsiniz.

6. Diğer işlerinizi gün ortasında halledebilirsiniz

alis-veris-market
Market alışverişi gibi işlerinizi hafta sonuna ya da akşam vakitlerine bırakmak zorunda değilsiniz. Dışarısının boş olduğu gün ortası saatlerin bu işlerinizi halledebilirsiniz.

7. Pijamalarınızla çalışabilirsiniz


Yataktan kalkıp, elinizi yüzünüzü yıkayıp yiyecek bir şeyler hazırladınız. Sonra çayınızı kahvenizi alıp bilgisayarın karşısına geçtiniz. Hem de üzerine yatağın konforu sinmiş pijamalarınızla! Bugün ne giysem sorunsalı yaşamadığınız, mükemmel bir sabah.

8. Benzin paranızı cebinize atarsınız

benzin-parasi
Petrolün en pahalı olduğu ülkelerden birinde yaşamanın dezavantajından kurtulabilirsiniz. Paranızı benzine değil, hesabınıza yatırabilirsiniz.

9. İş arkadaşlarınızın şikayetlerini dinlemek zorunda değilsiniz

is-arkadas-sikayet
Sürekli bir şeylerden şikayet eden insan kadar, sevinci baltalayan bir şey yoktur. Kendinizi güzel bir güne uyanmış gibi hissettiğiniz günün ilk saatlerinde, her şeyden şikayet ederek gelen ve hayat enerjinizi emen bu insanlardan kurtulmanın tek yolu evde çalışmaktır.

10. Uyumaya ihtiyacınız varsa uyursunuz

iste-uyumak
Öğle yemeğini yedikten sonra üzerinize bir ağırlık çöktü. Dün gece de çok verimli uyuyamadınız. Şöyle bir saat kestirseniz bomba gibi hissedeceksiniz ama bunu yaptığınız an işte kovulabilirsiniz. Tabi evden çalışmıyorsanız.

11. Wifi olan her yerden çalışabilirsiniz

disarida-calismak
İster Kaş’a ister Tokat’a, moda sahiline ya da nargile kafeye gidin hiç fark etmez. İnternetin olduğu her yerde çalışabilirsiniz.

12. Kendinizi meşgul olarak gösterebilirsiniz

kamyon-yazisi
Ofiste çok önemli bir işe konsantre olmuş bir şekilde çalışırken ve müsait olmadığınız 500 metre öteden belliyken bile, insanlar gelip sizi rahatsız edebiliyor. Bunu bazen sadece varlıklarıyla bile yapabiliyorlar. Ama evdeyken, telefonunuzu sessize alıp iletişim ağlarınızı bir süreliğine kapattığınız taktirde kafanızı toparlamak için gerekli özgürlüğe kavuşabilirsiniz.

13. İstediğiniz seste istediğiniz müziği dinleyebilirsiniz

sesli-muzik
Kulaklık takmadan ve başkaları rahatsız oluyor mu diye düşünmeden, istediğiniz müziği istediğiniz seste dinleyebilirsiniz.

14. Yemeğinizi kendiniz hazırlayabilirsiniz

evden-calismak-yemek
Öğle yemeklerini sürekli dışarıda yemekten rahatsız olan biriyseniz, evden çalışmak tam size göre. Yediğiniz yemeği yaparken, kendi kendinizin sağlık müfettişi olabilirsiniz.

15. Diğer insanlara göre daha özgürsünüzdür

evden-calismak-kadin
Evde çalışmanın belki de en güzel yanı özgür hissetmek. Rahatsız edici sabahlar, yol stresi, kötü iş arkadaşları, belirli çalışma saatleri olmayan bir hayat. Ne kadar güzel olurdu değil mi?

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>