Kedinizi Pirelerden Doğal Yollarla Korumanın Yolu: Evde Kedi Pire Tasması Yapılışı

Ağustos 11, 2017

Yaz aylarının maalesef sıkıntı veren davetsiz misafirlerinden pireler ve keneler. Özellikle bahçe ve ev kedilerinde pire tedavisi için birçok yöntem tercih edilebiliyor. Fakat bunların çoğu kimyasallardan oluştuğu için aslında pireleri zehirlemek isterken kedinizi de zehirlediğinizin farkında olmuyorsunuz. Bu konu son yıllarda daha büyük farkındalıkla yaklaşılan bir dert olduğu için evde kediniz için doğal yollardan pire tasmasını nasıl yapabileceğinizi paylaşmak istedik. Üstelik oldukça basit ve pratik.

Evde kedi pire tasması yapmak için gereken malzemeler

kedi_pire_tasmasi (3) - Kumaş bir kedi tasması - Cam derin bir kase - Badem yağı veya üzüm çekirdeği yağı - Limon otu, sedir ağacı, nane, biberiye veya kekik yağlarından herhangi biri

İlk olarak kaseye badem yağı veya üzüm çekirdeği yağından "2 çorba kaşığı" koyuyoruz. Her ikisinden birini seçebilirsiniz, fark etmez.

kedi_pire_tasmasi (1)

Ardından seçtiğiniz ikinci yağı "12 damla" olacak şekilde damlatın. (Limon otu, sedir ağacı, nane, biberiye veya kekik yağlarından sadece biri)

kedi_pire_tasmasi (2)

Yağları birbirine iyice karıştırın.

kedi_pire_tasmasi (5)

Kumaş kedi tasmasını yağın içine batırın ve yarım saat bu yağın içinde bekletin.

kedi_pire_tasmasi_evde (1)

Ardından tasmayı yağın içinden çıkartarak havadar bir yerde kurumaya bırakın.

kedi_pire_tasmasi_evde (2)

Tamamen kuruduğunda kedi pire tasmanız hazır demektir! Kedinize çok sıkı olmayacak şekilde takabilirsiniz.

kedi_pire_tasmasi (6)

Bu yöntemi aynı tasma üzerinde 2 haftalık aralıklarla tekrarlayabilirsiniz.

kedi_pire_tasmasi (4)

Doğal malzemelerle hazırlanan bu pire tasmasını taktıktan sonra kedinizi ilk günler kedinizin reaksiyon verip vermediğini gözlem altında tutmayı da unutmayın.

kedi_piresi_nasil_temizlenir Kaynak: 1, 2, 3

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>