Estetik Operasyon Yaptırmadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken 6 Şey

May 15, 2017

Estetik operasyonlara olan talep son birkaç yılda yükselişe geçti. Sadece ABD’de son iki yılda 2 milyona yakın kadın estetik operasyon geçirdi. Ülkemizde, hayati önem taşıyan bu operasyonların kendisini doktor olarak tanıtan bazı kişilerce yapılması nedeniyle pek çok kişi riskli sağlık sorunları yaşadı. Bu yüzden estetik operasyon yaptırmaya karar vermeden önce dikkat etmeniz gereken noktaları mutlaka bilmeniz ve seçimini ona göre yapmanız gerekiyor. İşte estetik operasyon kararı almadan önce mutlaka dikkat etmeniz gereken 6 nokta…

1. Doktorunuzun tecrübesini araştırın

plastic-surgery-consultation

Ameliyat olmak için araştırma yaparken dikkat etmeniz gereken öncelikli noktalardan biri doktorunuzun tecrübesini araştırmak… Sağlığınızı emanet edeceğiniz doktorun eğitimine, tecrübesine ve daha önce ameliyat ettiği hastaların öncesi ve sonrası fotoğraflarına göz atın. Sağlıklı iletişim kurup güven duyabileceğiniz tecrübeli bir doktor seçimi yaptığınızdan emin olun.

2. Çok fazla soru sorduğunuzdan emin olun

10-things-you-should-consider-before-committing-to-cosmetic-surgery-784265_origin

Estetik operasyon geçirmeden önce aklınıza takılan tüm sorularınızı sormuş olduğunuzdan emin olmalısınız çünkü daha sonra bu soruları soramayabilirsiniz. Doktorunuzun ne gibi eğitimler aldığını, ne sıklıkla bu prosedürü uyguladığı, potansiyel riskleri ve hastanedeki sürecinizi detaylı bir şekilde mutlaka sorarak bilgi alın.

3. Riskleri öğrenin

cover_barbie3_original_main_article_large

Her ameliyatın sizin sağlık durumunuza göre değişen riski vardır. Enfeksiyonlar ise her ameliyat için bir risk oluşturur. Bu yüzden ameliyat öncesinde riskler ve komplikasyonlar konusunda bilgi almak çok büyük önem taşıyor. Tüm bu riskleri öğrendiğinizden emin olarak, en kötü senaryoyla baş edebileceğinizi düşünüyorsanız ameliyat kararı alın.

4. Sağlığınızı pazarlık konusu yapmayın

Cover image 2

Estetik operasyonlar ucuz değildir. Bu yüzden tüm bu ücreti karşılayabileceğinizden emin olmalı ve operasyonunuzu ucuz olması için güvenilir olmayan kişilere kesinlikle yaptırmamalısınız.

5. Sonuç için sabırlı olun

maxresdefault

Pek çok kişi estetik ameliyatların hemen ertesi gününde durmaksızın selfie’ler çekiyor ve hızlıca mükemmel görünmeye çalışıyor. Ancak kesin sonuçlar için bir hafta ya da biraz daha uzun bir süre beklemeniz gerekiyor.

6. Ne amaçla yaptırdığınızı anlayın

10-things-to-consider-before-getting-plastic-surgery

Güvenilir bir doktor seçimi yapıp estetik operasyon olduktan sonra kendinize duyduğunuz saygı artabilir ancak ameliyat depresyon ya da diğer sağlık durumlarını azaltmamaktadır. Eğer ameliyat sonrası kendinizi bir film yıldızı gibi görmeyi hayal ediyorsanız mükemmel olmak yerine iyileşmeye odaklanmalısınız.

Kaynak:1,2

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>