Küçük Kızın Ölmeden Önce Evin Her Yerine Sakladığı Sevgi Dolu Notlar

June 19, 2017

Elena Desserich; kısacık ömrüne rağmen, kalbine kocaman sevgi sığdıran bir melek. Bu dünyadan göç ettikten sonra anlaşılıyor ki sevdiklerine yaşının çok üstünde sayılacak olgunlukta mesajlar bırakmış. Elena'nın hayatının son günlerini ve hüzne boğan sürprizlerini ailesinden dinliyoruz...

6 yaşındaki dünya tatlısı minik Elena Desserich, Amerika'da Wyoming eyaletinde yaşıyordu.

Elena Rosemary Desserich

Resim yapmayı çok seven Elena, sık sık öğretmen olmak istediğini dile getiriyordu.

indir

Yazı yazmaya da çok yatkın olan bu yetenekli ve hayat dolu küçük kızın yaşamı beyin tümörü yüzünden hiç beklenmeyecek şekilde değişti.

images Doktorlar en iyi ihtimalle 4 ay daha yaşayabileceğini söylemişti...

Büyük üzüntü ve çaresizlik içinde kalan ailesi durumdan Elena'ya bahsetmemeye ve yaşayacağı son güne kadar her isteğini yerine getirmeye karar vermişti.

Öyle de oldu. Ailesi kızlarının her isteğini yerine getiriyordu ve neredeyse hiç uyumuyorlardı. Kızlarını bir an olsun yalnız bırakmak istemediler.

article-1225419-0717E225000005DC-479_468x597

Küçük kızın anne ve babası, kardeşi Gracie ablası Elena'yı ileride de hatırlayabilsin diye kızlarının son günlerini günlük tutarak ölümsüzleştirmeye karar vermişti.

g-tdy-091028-cancergirl-wheelchair-530a.today-inline-large Elena'nın çok iyi anlaştığı kardeşi Grace'de durumdan asla haberdar edilmedi.

Fakat ne yazık ki beklenen mucize gerçekleşmiyordu. Elena'nın sağlık durumu her geçen gün daha kötüye gidiyordu ve bir süre sonra konuşamamaya başlamıştı.

816_elena-desserich_web Buna rağmen konuşmalara tepki verirken güzel gülümsemesini yüzünden eksik etmiyordu...

Elena Desserich Ağustos ayında hayatını kaybetti. Kimsenin bilmediği şey, kendini ölüme hazırlarcasına -hissetmiş gibi- ardında bıraktığı notlardı. Ailesinin bile hiç farkına varmadığı notlar...

6095531_note2.today-inline-large

Elena ailesine bir sürü sevgi notları yazmış ve evin her yerine saklamıştı. Giysi çekmecelerinin dibine, valizlerin içine, porselen tabakların arasına, raftaki kitapların arasına... Her yerde yaşamaya devam ediyor gibiydi Elena...

6095535_notes5.today-inline-large

Her notunda annesine, babasına, kardeşine olan sevgisini resmediyordu ya da onları ne kadar özleyeceğini anlatıyordu. Annesi ilk notu bulduğunda tarifi zor duygular içindeydi. Neredeyse her gün yeni bir not çıkmaya başlamıştı karşısına...

abc_gmahealth_notes_091104_wg

Annesi Keith Desserich; " Kızım yaşından çok daha olgun bir çocuktu, onun öleceği fikri beni her dakika öldürüyordu" demişti içinde bulunduğu çaresiz durumu anlatmaya çalışırken.

elena-hasta

Sonradan anlaşıldı ki, Elena hayata veda etmeden önce yaklaşık 100 kadar not yazmıştı temiz kalbinden...

article-1225419-0717DDF3000005DC-167_468x437 Elena'nın annesi; "Sanırım bizi ne kadar sevdiğini bu şekilde ifade etmeye çalıştı. Her okuduğumuzda onu yanımızda gibi hissediyoruz." dedi.

Küçük kızın ailesi kızlarının hatırasını yaşatmak için Elena'nın yazdığı notlardan ve çizdiği resimlerden bir kitap oluşturdu.

0000000713852-1 Önce kız kardeşine hediye edilen bu kitap, istek üzerine yayınevine verildi ve "Best Seller" oldu.

Minik Elena artık bu dünyada olmasa bile onun kocaman sevgisi tüm dünyaya yayılmaya devam edecek ve asla unutulmayacak...

V.NotesLeftBehind.elena-desserich.2 Kaynak;1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>