Tükettiğimiz Yiyecekler İçin Harcanan Su Miktarını Gösteren Ufuk Açıcı İllüstrasyonlar

August 16, 2016

Küresel iklim değişikliğinin ve temiz su ihtiyacının birçoğumuz farkındayız. Bir kısmımızın da farkındalığını aksiyona çevirerek çevreye duyarlı hareket ettiğini düşünüyoruz. Peki tükettiğimiz yiyeceklerin de bu ekolojik korumanın bir parçası olabileceğini hiç düşünmüş müydünüz? Açıkçası biz öğrendiğimiz bilgiler sayesinde epey bir şaşırdık. Gerçek bir değişim için, değişime yediklerimizle başlamamamız gerektiğini öğrendik.

Yapılan araştırmalara göre, et üretiminde sebze üretiminden çok daha fazla su tüketiliyor. Yani sebze ağırlıklı beslenmemiz için bir nedenimiz daha oldu.

Yediğimiz ette kullanılan su miktarını şöyle düşünmemiz gerektiğini fark ettik; endüstriyel çiftliklerde yetiştirilen hayvanların içtikleri su miktarı ve onların besinini için kullanılan sular…

Ve tabii ki yetiştirilirken daha az miktarda su kullanılan yiyecekleri tüketmeye başlarsak üreticiler de bu besinleri yetiştirmeye ağırlık verecek. Yani beslenme alışkanlığımızı değiştirmenin tam zamanı!

Egle Plytnikaite isimli sanatçının “Ne kadar su yiyorsun?” adındaki illüstrasyon çalışmaları da her şeyi çok güzel özetlemiş.

1.

Group 1

2.

Group 2

3.

Group 3

4.

Group 4

5.

Group 5

6.

Group 6

7.

Group 7

8.

Group 8

9.

9

Kaynak; 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>