Efendi Bir Adamla Birlikte Olan Kadınların Yaşaması Muhtemel 14 Sıkıntı

March 3, 2017

Bu zamana kadar hep efendi adam yerine piç adamı tercih eden kızlara kızdık, öfkelendik, “neden?” diye sorduk. Ancak belli ki kızların bu tercihlerinin altında yatan bir sebep vardı. İşter bugün burada o sebebi ortaya koyuyoruz. Bu içeriği okuduktan sonra efendi adamın neden hep elindeki kızları piç adama kaptırdığını daha iyi anlayacaksınız.

Ya da belki anlamazsınız o kadar iddialı değiliz açıkçası, neticede biz de efendi insanlarız.

1. En sonda diyeceğimizi en başta söyleyiverelim, efendi erkekler sevimli, sempatik, yer yer çekicidir ama asla baştan çıkarıcı değildir.

01 efendi adam

2. Konu ilişkiniz, size karşı tavrı, sizinle birlikte yaptığı şeyler olduğunda öz güvenleri yok denecek kadar azdır, sürekli “sen nasıl istersen” yaklaşımı sergilerler.

02 efendi adam

3. Asla bir lider değildir, ilişkide dizginleri tamamen size bırakmıştır, işin daha kötüsü bunu sizin istediğinizi düşünecek kadar naiftir.

03 efendi adam

4. İşin biraz daha kötüsü var, o da asla dizginleri eline almak isteyen, ilişkiye yön veren, dağıldığı yerde toparlayan biri olmayı istemiyordur da.

04 efendi adam

5. Bu noktada risk almaktan korkan, bunu aklına dahi getirmeyen biri olduğunu söylesek yanlış bir şey söylemiş olmayız.

05 efendi adam

6. Yani konfor alanından çıkmayı sevmezler, kendilerini en güvende hissettikleri yerde bulunmak isterler.

06 efendi adam

7. O zaman, eğer efendi bir adamla birlikteyseniz sürprizleri, maceraları, spontane gelişmeleri unutun, her şey planlı, programlı ve düzgün işlemelidir.

07 efendi adam

8. Bütün bunların doğal bir sonucu olarak ilişkiniz yeniliğe, değişime, heyecanlara kapalı; kendi pamuğunda büyüyen bir fasulyeden farksızdır.

08 efendi adam

9. Efendi adamı bu kadar gömmeyelim, düşünceli, tatlı, sizi dinleyen biridir, ancak mesela bir parti adamı değildir, sizinle festivallere gelmez, John Wick’i izlemez.

09 efendi adam

10. İlişkideki tüm kararları siz mi alıyorsunuz? Hayır diye cevaplasanız bile biz sizin aldığınızı biliyoruz, çünkü efendi adam tüm kararları size bırakmanın iyi bir şey olduğunu düşünür.

010 efendi adam

11. Biraz yukarıda değindik ama bir kere daha vurgulayalım, efendi adam kuralcı ve plancıdır, doğum gününüzü asla unutmaz, ama sizi de hiç şaşırtmaz.

011 efendi adam

12. Özel hayatıyla iş hayatı arasında bir denge kurmayı beceremez, çünkü bunu istemez kariyerine çok düşkündür efendi arkadaşlar.

012 efendi adam

13. Başta siz olmak üzere kimseyi kırmak istememesi güzel gibi görünse de bir süre sonra sorun çıkaracaktır, herkese iyi olman mümkün değil ki?

013 efendi adam

14. Ne zaman yanınızda olması ne zaman sizi yalnız bırakması gerektiğini tam bilemez, kısacası yapacağı her şeyi söylemek zorunda kalırsınız, e bunaltıcı işte bunlar hep.

014 efendi adam

Bonus – Yaptığı her şeyi aslında sizi düşündüğü, sevdiği için yaptığını söyler, hala farkında değil neyi yanlış yaptığının.

015 efendi adam

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>