Hollywood Taciz Skandallarına Bir Yenisi Eklendi: Dustin Hoffman

November 2, 2017

Yapımcı Harvey Weinstein’a yönelik taciz ve tecavüz suçlamaları ile başlayan Hollywood skandal serisi; 2 Oscar’lı efsane oyuncu Kevin Spacey’den sonra, yine Spacey gibi, yaşayan efsane aktörler arasında gösterilen Dustin Hoffman’a kadar uzandı. 1985 yılında prodüksiyon asistanı olan bir kadına cinsel tacizle suçlanan Hoffman özür diledi.

Taciz mağduru yazar Anna Graham Hunter, tıpkı Spacey örneğinde olduğu gibi, Hollywood’taki itiraf rüzgarından aldığı cesaretle uzun yıllar önce gerçekleşmiş bu olay hakkında açıklamada bulundu

anna-graham-hunter-webinar-headshot

Hoffman, “Death of a Salesman” (Satıcının Ölümü, 1985) filminin çekimleri sırasında, o sırada 17 yaşında olan prodüksiyon asistanı Anna Graham Hunter’a cinsel tacizde bulunmakla suçlandı

620full-death-of-a-salesman-screenshot

Anna Graham Hunter, o dönemde günlük tuttuğunu ve çekimler boyunca aralarında geçen her şeyi, diğer günlük olaylarla birlikte yazdığını ve bu sayede detaylı bir şekilde hatırlayabildiğini söylüyor:

hoffman_hunter
Film setinde Hunter ve Hoffman.

“Açıkça flörtözdü. Popomu elledi. Önümde seksten bahsetti. Bir sabah kahvaltıda ne istediğini öğrenmek üzere onun giyinme odasına gittiğimde bana bakıp sırıttı.”

f72c02bcd5b1969e2711ea80922a2be7v1_max_635x357_b3535db83dc50e27c1bb1392364c95a2

“Ve sonra şöyle dedi: ‘Katı bir yumurta ve rafadan bir klitoris istiyorum’. Çevresindekiler gülmekten katıldı. Ben ise hiçbir şey diyemedim. Banyoya giderek ağladım” dedi.

dustin1-xlarge

Hoffman’ın taciz dozunu giderek arttırdığını söyleyen Hunter, kendisine ayak masajı yaptırdığını ve daha önce cinsel ilişkiye girip girmediğini sorarak kendisini sürekli sıkıştırdığını söyledi

agm5

31 Ocak tarihli günlük yazısında ise Hoffman’ın sözlü tacizlerini fiziksele çevirdiğini günlüğünde şu sözlerle anlatıyordu:

72717-ymrjdpladh-1509599783

“Bugün Dustin ile onun limuzinine doğru yürürken popomu 4 kez elledi. Her seferinde ona sertçe vurdum ve onun kart bir zampara olduğunu söyledim. Şapkasını çıkardı ve başını göstererek, ‘Hayır ben genç bir zamparayım. Saçlarım var’ dedi.”

704hoffmanjpg_9c6494a2a3e

Sette prodüksiyon asistanı olan başka bir kadına da tacizde bulunduğunu söyleyen Hunter, davranışları konusunda Hoffman’ın kişisel asistanıyla konuştuğunu daha sonra Hoffman’ın kendisinden özür dilediğini açıkladı:

gettyimages-543812543-175c3dfe-e7cd-42ca-9c25-f060da567979

“Anna, benim için kötü mü konuşuyorsun? Demek benim seksist bir domuz olduğumu düşünüyorsun ha?” diye bağırdığını anlatan Hunter, bu hareketlerinden hoşlanmadığını tekrardan söyledikten sonra artık tacizlerin dindiğini söyledi

Dustin-Hoffman-Movies-620x360

Olayın ardından Hoffman “Kadınlara büyük saygım var ve onu rahatsız edecek bir duruma sokacak bir şey yapmış olabileceğimden dolayı berbat hissediyorum. Özür dilerim. Ben böyle biri değilim” açıklamasında bulundu.

Screening Of Netflix's "The Meyerowitz Stories (New And Selected)" - Arrivals

En Güncel Bilgiler ve En Eğlenceli Paylaşımlar İçin Sayfamızı Takip Edin

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>