Dünyanın Büyüleyici Bir Yer Olduğunu Tekrar Hatırlatan 10 Renkli Kumsal

August 18, 2017

Tatilin yaklaştığı bu günlerde kırmızıdan yeşile, pembeden turuncuya dünyanın en renkli kumsalları ile sizleri tatil havasına sokmak istedik.

1. Pembe: Harbour Adası, Bahamalar

renkli kumsal 1

Karayipler’deki tüm adalar çok güzeldir. Harbour Adasına ise bir güzellik kraliçesi tacı verilebilir. Bu pembe kumları oluşturan ise foraminifera adı verilen küçük deniz canlılarıdır.

2. Gökkuşağı: Gökkuşağı Sahili, Queensland, Avustralya

renkli kumsal 2

Brisbane kentine yakın Oz’ın doğu kıyısında, çok renkli kayalıklarla süslenmiş, sihirli kumlarla aşınan bir plaj bulunur. Pembe, turuncu ve kırmızı renklerin dansını turkuaz renkli bir mavi denizle göreceksiniz. Gezegenin sunduğu en etkileyici turistik yerlerden biri olabilir.

3. Yeşil: Papakolea Sahili, Hawaii

renkli kumsal 3

Papakolea’nın çimen yeşili kumları, rengini Olivin mineraline borçlu.

4. Mor: Pfeiffer Sahili, Big Sur, Kaliforniya

renkli kumsal 4

Kaliforniya’nın ünlü Route 1’ında beş dakikada bir fotoğraf çekmek için durmamak oldukça zor. Pfeiffer Sahili ise menekşe rengiyle günbatımını geçirmek için harika bir seçenek.

5. Siyah: Vik, İzlanda

renkli kumsal 5

İzlanda’nın hemen her bölgesinde başka bir gezegende olduğunuzu hissedebilirsiniz. Adanın güneyinde yer alan Vik kasabası siyah kumlarıyla adanın en ilginç yerlerindendir.

6. Gri: Sığınak, Kaliforniya

renkli kumsal 6

Volkanların olduğu yerlerde abanoz renkli kumlar var, ancak Sığınak kıyıları buradan daha cazip gelebilir. Kaliforniya sahilinin kuzey ucunda bulunan bu plaj, dumanlı bir kömür grisi rengindedir. Bu kumlar ve düşsel okyanus sisi, size Pasifik Kuzeybatısında olduğunuzu hatırlatacak.

7. Beyaz: Cebu, Filipinler

renkli kumsal 7

Birçok ülke beyaz kumlu plajlara sahip ama en beyazı  Filipin kıyılarındaki bu plaj olabilir.

8. Mavi: Vaadhoo, Maldivler

renkli kumsal 8

Bu fotoğraf size fotoşop yapılmış hisse verebilir fakat kesinlikle gerçek bir güzellik. Maldivler çevresindeki biyolüminesan fito planktonu ara sıra kıyıya vurur ve karanlıkta kumun parlak mavi tonlarında göz kamaştırıcı bir tonda gözükmesini sağlar. Eğer manzarayı seyre doyabilirseniz suya dalın ve bacaklarınızın arasında sualtı yıldız ışığı akışının keyfini sürün.

9. Kırmızı: Santorini, Yunanistan

renkli kumsal 9

Yunanistan’ın adalarından biri olan Santorini jeolojisiyle göz kamaştırmaktadır. Akrotiri kasabası yakınlarındaki kırmızı kayalıklar ve sahil de kırmızı rengiyle etkileyici bir görüntü sunmaktadır.

10. Turuncu: Ramla Koyu, Gozo, Malta

renkli kumsal 10

Malta adasının en güzel sahillerinden biri olan Ramla Koyu’nun adı “kırmızı sahil” anlamına gelse de kumlarının rengi turuncuya daha yakın.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>