Kimsenin Kırmaya Cesaret Edemeyeceği 12 Dünya Rekoru

November 25, 2014

Herkes bir rekor kırmak ister. Ama bazı rekorlar vardır ki, o rekoru kırmanın hayali bile kurulamaz.

O gülle öyle bir atılır ki, tam 34 yıldır hâlâ bu rekoru kırabilecek birisi çıkamaz

kirilamayan-rekorlar-gulle-atma
1980 Moskova Olimpiyatları’nda Doğu Almanya adına yarışan İlona Slupianek, güllesini 22,41 m uzaklığa atmayı başararak Dünya Rekoru kırmıştı.

Bu adam hâlâ kalecilerin korkulu rüyası; bir maçta tam 16 gol!

dixie-dean
Stephan Stanis, 1942’deki Fransa Kupası’nda Racing Club forması ile Aubry Asturies takımının ağlarını tam 16 kez havalandırmıştı.

Pokemonların kraliçesi ile tanışın; Lisa Courtney

pokemon-rekors
İngiliz Lisa Courtney’in 14,410 adet farklı Pokemon oyuncağına sahip olarak “Pokemon koleksiyonu” dalında dünya rekorunu elinde bulunmaktadır. Ash, ikinci sırada.

Var mı Thrust SSC ile kapışacak biri?

karada-hiz-rekoru-
İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri pilotu Andy Green 1997 yılında Kuzeybatı Nevada’daki Black Rock çölünde jet motorlu Thrust SSC adını verdiği aracı ile 763,035 mil hıza ulaşarak “karada hız rekorunu” kırmıştı.

Bir basketbol maçında 153 sayı atarak rekor kıran bu koç biraz tanıdık sanki?

erman-kunter-rekor
Fransa’nın Le Mans basketbol takımını çalıştıran Erman Kunter, 1988 yılında oynanan Fenerbahçe – Hilalspor maçında tam 153 sayı atmayı başarmıştı.

Bu TV şovunun ilk yayınlandığı gün doğan bir bebek şu an 32 yaşında

japan-tv-show
Japon televizyonunda yayınlanan “Waratte Iitomo!” adlı program 1982 yılında yayına başlamış ve 2010 yılında son bölümünü yayınlamıştı. Tam 28 yıl!

Bu tenis topunu görebilmeniz için saniyede 40.000 kare yakalayabilen bir kameraya ihtiyacınız olacak

sabine-rekor
Alman tenisçi Sabine Lisicki dünyanın en hızlı servis atan kadın raketidir. Lisicki saatte 210,8 km hıza ulaşan servisini atsa da rekoru kırdığı maçı kaybetmişti.

Olimpiyatlardaki tüm madalyaları süpüren adam Michael Phelps

phelps-rekor
Phelps ayrıca uzun kulvarda 200m kelebek, 400m bireysel karışık, 200m bireysel karışık, 200m serbest dünya rekorlarının sahibidir. Ayrıca Phelps, 2012 Londra Olimpiyatları’nda kazandığı madalya ile Rus jimnastikçi Larissa Latynina’yı geçerek 19 olimpiyat madalyasına ulaşmış ve “en çok olimpiyat madalyası kazanan sporcu” olmuştur.

Kötü forvetlerin hiç sevmediği kaleci Rogério Ceni

Sao Paulo v Corinthians, Sao Paulo state Championship Football Match, Barueri Arena, Barueri, Brazil - 27 Mar 2011
São Paulo kalecisi Brezilya doğumlu kaleci, kariyeri boyunca penaltı ve serbest vuruşlardan 113 gol atarak takımındaki kötü forvetlerin korkulu rüyası olmayı başarmış.

33 metre uzaktan basket atabiliyorum. Kapışalım mı?

thunder-law-basketbol
Düzeltiyoruz; 33,45 metre. Amerikalı basketbolcu Thunder Law 2013 yılında düzenlenen özel bir gösteride imkansız sayılabilecek bir mesafeden sayıyı atmayı başarmıştı.

94 yaşına kadar sahneden inmeyen bir tiyatro aşığı Radu Beligan

radu-eligan-
1918 doğumlu Radu Beligan 1937 yılında oyunculuğa başladı. Romanya Ulusal Tiyatrosu’nun sahnesinden ise 2013 yılında tam 94 yaşında indi.

Pac-Man’in ustasından rekor şov

pac-man
Gönlümüzde ayrı bir yeri olan, nostaljik oyun Pac-Man’in puan rekoru 451,660 puan ile Chris ‘dragonangyle’ Zupan’dadır. Kendisini bir köşede Pac-Man oynarken görürüseniz, arkanıza bakmadan uzaklaşın.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>