Sirkeci Garı’nda Gösterilecek Olan Dünyaca Ünlü Roman Uyarlaması: Doğu Ekspresinde Cinayet

Ekim 25, 2017

Disiplinlerarası uyarlamaların her geçen dönemde gösterdiği artış, görsel sanatların hikayeler üzerindeki etkisinin güçlü bir göstergesi. Çünkü metin dönüşümlerinin hayata dahil edilmesi meselesi, insanlığın da sanatın da en büyük uğraş alanı olarak karşımıza çıkıyor. Böylesi bir sürecin yarattığı birikim, tarihin ve yaşanan dönemin de fotoğrafını net bir şekilde çekiyor. Yorumlamak ve yeniden okumak ise kendi içinde doğrudan bir süreç yarattığı gibi eksilerek ya da çoğalarak zemin kuruyor.

Polisiye alanındaki en güçlü yazarlardan olan Agatha Christie‘nin de sinemaya uyarlanan Doğu Ekspresinde Cinayet romanı, hikayede geçen gerçek bir mekanda prömiyer yapmaya hazırlanıyor.

Polisiye türünün en önemli yazarlarından Agatha Christie‘nin sinemaya uyarlanan Doğu Ekspresinde Cinayeti romanı, Türkiye prömiyeri için hazırlanıyor.

dame-agatha-christie7 Kasım 2017 tarihinde gösterilecek olan film, Doğu Ekspresi güzergahının son durağı olan Sirkeci Garı’nda gösterilecek.

dogu-ekspresinde-cinayet-2

Başrollerini Kenneth Branagh, Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Penélope Cruz, Judi Dench, Willem Dafeo ve Olivia Colman’ın paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise Kenneth Branagh oturuyor.

6b460f34806797340bf00430f2ae1b5c

Filmin biletleri 27 Ekim tarihinde saat 10:30’da satışa çıkacak ve İKSV ana gişesi ile Biletix’ten temin edilebilecek.

maxresdefaultHikaye, İstanbul’dan Paris’e yol alan lüks bir trende işlenen cinayetin çözüm süreci üzerinden ilerleyerek anlatılıyor.

doğu-ekspresinde-cinayet

Kaynak: 1 , 2

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>