Dizileştirilmesi Planlanan 19 Sinema Filmi

Ağustos 26, 2015

Suçu Fargo’ya mı atsam Hannibal’a mı, yoksa Bates Motel’e mi bilmiyorum ama önümüzdeki yıllarda sinema filmi olarak tutmuş çalışmaların televizyon dizisi versiyonlarını bol bol görecek gibiyiz. Yalnızca 2015-2016 dönemi için bile yayın hazırlığı yapan epey bir çalışma var. Hangisi devam edecek hangisi bir sezonda ya da belki pilot bölüm sonrası iptal edilecek göreceğiz.

Ashecliffe (Shutter Island)

ashecliffe-listelist

Martin Scorsese’nin 2012 yapımı filmi Shutter Island’da anlatılan hikayenin öncesine odaklanan dizi yine Martin Scorsese tarafından yönetilecekmiş. Dennis Lehane’ın ünlü kitabından uyarlanan filmin dizi versiyonunun senaryosunu ise yazarın kendisi yazıyormuş.Resident Evil

resident-evil-listelist

Popüler video oyunundan filmleştirilmiş Resident Evil 2016’da serinin altıncı filmini de gösterime soktuktan sonra televizyon dizisi olarak devam edecekmiş.

Damien (The Omen)

1976 yapımı efsane korku filmi The Omen’ın korkutucu çocuk karakteri Damien’ın büyümüş halini görecekmişiz bu dizide. Dizide Damien’ı Merlin’in Arthur’unu da canlandıran Bradley James oynayacakmış.

Friday the 13th

friday-the-3th-listelist

Jason geri dönüyor! Dizi, kaybolmuş kardeşini arayan ve bu kardeşin bir şekilde Friday the 13th’in Jason’ı ile bağlantısı olduğunu düşünen bir dedektifin hikayesi olacakmış.Ghost

ghost-listelist

Hepimize seramikten çanak çömlek yapma sevdası aşılayan efsane film Ghost da dizileştirilmesi planlanan filmler arasında. 2013’te Akiva Goldsman ve Jeff Pinkner senaryoyu yazması için tutulmuş ancak o gün bu gündür bir gelişme yok. Öte yandan iptal olduğuna dair de bir söylenti yok.

Problem Child

problem-child-listelist

Aynı yıl çıkan Home Alone’un bir miktar gölgesinde kalmış bir film olan Problem Child da televizyon için dizileştirileceği söylenen filmler arasında yer alıyor. 1993 yapımı bir animasyon dizi versiyonu halihazırda mevcut olan filmin dizi versiyonunun senaryosunu Hangover serisi gibi R-Rated filmleriyle tanıdığımız Scot Armstrong yazıyormuş. Enteresan…

Bachelor Party

bachelor-party-listelist

Tom Hanks’in R-Rated olan tek filmi Bachelor Party’nin 30 dakikalık dizi versiyonu ABC kanalı için çekiliyor. Orijinal hikayeye çok bağlı kalmadan ancak ondan esinlenilerek yazılacağı söylenen dizinin ilişkileri farklı aşamalardaki üç çiftin maceralarını konu alacağı ve pilot bölümünü Jason Winer’ın çekeceği de söylentiler arasında.

Hitch

hitch-listelist

Will Smith’in aşk doktoru Alex Hitchen’ı canlandırdığı komedi filmi Hitch Will Smith yapımcılığıyla sitcom olarak televizyon ekranlarına taşınıyor. Ancak henüz bir kanal ile anlaşılmış değilmiş.School Of Rock

school-of-rock-listelist

Bizi Nickelodeon önüne bir kez daha oturtacak bir proje var karşımızda: School of Rock! Jack Black’in muhteşem performansıyla tanıdığımız bu eğlenceli filmin dizi versiyonunun ilk 13 bölümü çekilmiş bile. Rockçı Dewey Finn karakterini ise Tony Cavalero canlandırıyor ve dizinin 2015 sonu gibi yayınlanmaya başlayacağı söyleniyor.

Rush Hour

Jackie Chan ve Chris Tucker’ın ayrı tarz ve kültürlere sahip iki polisi canlandırdığı aksiyon komedi filmi Rush Hour yine aynı tarz ile televizyon ekranlarına taşınıyor.

The Devil’s Advocate

1367605556619516744

Al Pacino, Keanu Reeves ve Charlize Theron’ın başrollerini paylaştığı 1997 yapımı The Devil’s Advocate NBC için diziye dönüştürülüyor. Yapımcılığı John Wells ve Arnold Kopelson tarafından gerçekleştirilen dizinin klasik hukuk dizilerine epey bir değişiklik getireceği garanti.

Lemony Snicket‘s A Series of Unfortunate Events

Jim Carrey, Jude Law, Meryl Streep gibi isimlerin yer aldığı 2004 yapımı Gotik çocuk filmi Lemony Snicket’s A Series of Unfortunate Events pek yakında Netflix yapımı ile ekranlarda. YouTube’da yayınlanan teaser için sahte söylentileri dolaşıyor ancak teaser’ın sızdırılmış olma ihtimali de epey yüksek. Sızdırılan video için Netflix yorumu şöyle: “Nope, this isn’t an official Netflix teaser, but we won’t call Count Olaf – THIS IS MOST MARVELOUS” Ancak bu bile çalışmanın sahte olduğu konusunda inandurucu değil. Şayet sahteyse bile yapanın ellerine sağlık! The Truman Show

truman-show-listelist

Reality show’da yaşayan bir adamın bu gerçeği fark edişini konu alan ve Jim Carey’nin  müthiş oyuncluğu ile hatırladığımız efsane film Truman Show Paramount tarafından diziye dönüştürülüyormuş. Truman kaç bölüm sonra Reality show’da yaşadığını fark edecek bakalım.

American Gigolo

american-gigolo-listelist

Richard Gere’ı Richard Gere yapan film American Gigolo filmin de yapımcısı olan Jerry Bruckheimer yapımıyla önümüzdeki yıllarda televizyon dizisi olarak ekranlarda. Bu efsane kara film örneğinin yönetmeni olan Paul Schrader ise dizinin danışmanı olarak görev alıyormuş.

The Illusionist

the-illusionist-listelist

Edward Norton ve Jessica Biel’in muhteşem oyunculuğu ile hatırladığımız The Illusionist Viyana’dan New York’a taşınıyor. Oyuncu listesinin henüz açıklanmadığı dizi fantastik ve bilim-kurgu yapımlarıyla bildiğimiz CW kanalı için çekiliyor. Aldığımız duyumlara göreyse, işin içinde True Blood’dan da tanıdığımız Mark Hudis var.

Minority Report

Steven Spielberg’ün efsane filmlerinden Minority Report filmin yola çıkılarak yazılan ve filmden 10 yıl sonrasının canlandırıldığı dizi versiyonu da 28 Eylül 2015’te ilk bölümüyle ekranda. Oyuncu listesi pek parlak görünmüyor (ya da aslında fazla parlak görünüyor), izleyince fikrimizi değiştirecek miyiz, görelim.Underworld

o_19ljt426i1n7ltdkihn16bgvepr

Vampirseverler buraya! Len Wiseman Underworld serisine bir yandan devam ederken filmlere ek olarak aynı hikayeye dayanan bir de dizi serisi yaratacağını duyurdu 2014 New Your Comic Con’ununda duyurdu. Ancak henüz ne dizinin oyuncuları ne de hangi kanalda yayınlanacağı belli değil.

Westworld

Michael Crichton’ın ilk filmi olan, başrolünü Yul Brynner’ın oynadığı 1973 yapımı bilim-kurgu gerilim filmi Westworld, 2016’da Jonathan Nolan yapımıyla HBO ekranlarında! Üstelik oyuncu kadrosunda dev isim Anthony Hopkins de var.

Uncle Buck

john-candy-uncle-buck-lg

Genç yaşta ölen ünlü komedyen John Candy’nin 1989 yılında canlandırdığı havai Uncle Buck karakteri televizyon dünyasına Mike Epps ile giriyor. Jahn Candy ile aynı tadı verebilecek mi, göreceğiz.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>