14 Pürüzsüz Yüzeyle Kadınsal Zevkin Yaramaz Oyuncakları

December 10, 2015

Yemeğe çık, sinemaya git, gez dolaş, etkile, etkilen, bağlan, güven, günler geçsin duruma göre haftalar, hatta hatta yıllar... Sonunda yatabil. Ee, bu muymuş! Bu kadarcık mı? Canımsın, bitanemsin, seni pamuklara sarar saklarım da, olmadı tam bu böyle. Her şey seks değil! Peki. Tamam. Kabul... İkna olan? Bu "her şey seks değil" cümlesini eden hemen erdemli tarafa geçmiş oluyor da hakkında iki kelam eden zıbık gibi ortada kalıveriyor. Zıbık nedir azz sonra... Demiyoruz ki ortamlarda Marki de Sade gibi takılalım, hazzın çığlıklarından manifestolar yazalım. Mütevazi dilekler bizimkiler. Normal insan ihtiyaçları... Sanki yeni bir şeymiş gibi bir ayıplamalar, sakınmalar... Yeni icat değil hemen dellenmeyin ağalar. Milattan önce çağlardan kalma dildolar var sergilenen. Antik Yunandan, Romadan, şaşıracaksınız ama Osmanlıdan, her dönemden her insanın ihtiyacı olmuş seks oyuncakları. Yukarıda kullandığımız zıbık ne demek dersiniz?

Osmanlıdaki o meşhur hikayeyi yeniden hatırlatalım isterseniz

zibik Osmanlıda dildoya deniyor zıbık diye. Padişahların cariye sayısı 300'den 1000 küsüre kadar çıkınca haliyle bağzı ihtiyaçlar karşılanamaz oluyor. Kuvvet macununun da bir sınırı var hani. Zıbıkçılar çarşısı var diyorlar ayol, daha ne olsun. Kapalıçarşıda bile namlı zıbıkçılar bulunurmuş. O meşhur hikayede de genç kadın zıbıkçıya gidip tarifini vermiş: Eni kürdî, boyu arabi, lâtafeti türkî olsun! Zıbıkçı tarifin ayrıntısı karşısında dayanamamış: Hanım, öylesine bulsam kendime saklarım... Yaa.

Bu örnek bir "arabi" olmalı

Coupling Season 1 Episode 2 | Size Matters Komedi dizisi Coupling'de sevgilisinin dildoyla olan yakın ilişkisini öğrenen zavallı Steve böylesine kabuslar görüyordu. Boyu mu işlevi mi, ya da yabancının "size matters" dediği cinsten bu tip kabusları gündemde tutan da aslında yine erkekler. Hatta belden aşağı her meseleyi hemen sahiplenen ve acilen bunları dert haline getiren de onlar. İki tarafta biraz sakin olsa, negzel olcak her şey.

Varlığı bir dert yokluğu yara

Penisin şekli öncelikli olarak işlevi gereği gelişmiş, yani spermi bir bedenden diğerine transfer etmek üzerine. Tabi bu faaliyet ve birleşme anı kadına da haz veriyor ama kabul etmek gerekir ki tasarımın asıl amacı sperm nakli. Hâl böyle olunca malum tasarım buglarından dolayı kadının tatmin meselesi erkekten biraz daha meşakkatli.

Devreye dildolar, vibratorler, zıbıklar giriyor

dildo Giriyor ama yine rahat yok. Seks oyuncakları endüstrisi de malum erkeklerin kontrolünde. Dildo mu lazım hanım? Al yaptık, aynı gerçeği gibi! İyi de o tasarımda buglar var demiştik ya hani, neden aynısını yaptınız ki? Yok mu bunun başka bir şekli şemali? Erkek cinsel organı haz için gerekli şekle şemale sahip olsa da adı üstünde, konu seks oyuncakları. Yani artık seks oyuncakları olarak biliniyor. Eskiden bunlara oyuncak değil tıbbi ihtiyaç gözüyle bakılırmış. Batıda ilk modern ticari örnekler yüzyılın başlarında histerik kadınların tedavisi için piyasaya çıkarılmış. Muhtemelen ayıp meslesinden yırtmak için böyle bir kılıf uyduruldu.

1921 tarihli ilk vibrator

vibrator Dildo kullanımına titreşim ekleştirilince ortaya çıkan vibratörün "ev kullanımı" için geliştirilen bu ilk örnekleri form olarak daha çok fön makinasını andırıyor. Yazık kız, neler çekmiş eskiler.

60'larda özgür seksin patlamasıyla ortalık renklenir şekillenir

seks gif bed O zamana kadar seks meselesine karşı aşırı mesafeli yaklaşım 68 hareketleriyle tuz buz edilir. Böylece dildo ve vibratörler "sağlık" malzemesi kullanımından sıyrılabilir. Yani seks oyuncakları devri başlar. Ama bu sefer de kalite düşer. Haliyle işin içine oyuncak olma durumu karışmıştır. Artık herkes renk renk boy boy oyuncaklar yapmaya başlar. Ama malum sebeplerden ötürü şekil hiç değişmez, boylar gitgide büyür ve genellikle kalitesiz malzemelerden milyonlarca dildo, vibratör üretilir. Genellikle aşırı çirkin olan bu şeyler aslında hiç de seksi falan değildir. Bitmeyen çilemiz! Uzaya çoktan çıkıldığı zamanlar ama daha doğu düzgün bir "zıbık" üretilemiyor!

Erkeklerin kadınlar için tasarladığı "oyuncaklar"

iliski kadin erkek Ünlü seks ürünleri markası crave'in kadın sahibi Ti Chang esas problemin altını çiziyor: Tasarımları erkeler yapıyor. Zaten ilham aldığın ve tek bildiğin tasarım işe yarasa plastiğine ne hacet yahu! Penis yapalım, daha büyüğünü yapalım, farklı renklisini yapalım, penis olsun ama. Olayımız penis! Sektörün bilindik firmalarından olan ABD'li Doc Johnson işin öncüsü. 20. yüzyıl boyunca devam eden en gerçekçi ve büyük penisi yapmalıyız ekolünü bunlar ortaya çıkarmış. High end ürünlere yoğunlaşmış bir marka olan jimmyjane 'in başkanı Robert Rheaume'ye göre ise bu sayede endüstri adeta Lord of The Rings'in Orc'larıyla doluymuş gibi bir şekle büründü. Her yanda çirkin, koca şeyler...

Gerçekten de ne kadar kafan rahat olursa olsun ortaya birden öyle bir şeyin çıkması?

korkmus kiz Coupling'deki Steve'in çekmece kabusunu düşünün. Adam haklı. O şekil, o boyut. Bu oyuncaklar sadece yalnızken kullanılmıyor sonuçta. Bazen ilişki esnasında destek kuvvet olarak da devreye girdikleri oluyor. E noolacak? Her şey güzel ve romantik giderken ortaya su kabağı gibi bişeyi çıkartmak başlı başına nahoş bir mesele.

Sonunda bu işin de Apple'ı Ikea'sı ortaya çıktı

ask mesk iliski İsveçli (tabii ki) Lelo ve jimmyjane gibi firmalar seks oyuncaklarının realistik görünme takıntısından kurtularak anatomi ve zevke odaklı tasarımlar üzerinde yoğunlaşmaya başladılar. Bilindiği gibi (artık biliniyordur heralde) kadının orgazmı için vajinal bir birleşme gerek şart değil. Penis organı da G bölgesi ile her daim samimi ilişkiler kurabilecek fizyonomide tasarlanmamış. Bu yüzden işin içinde bilim, sanat ve hepisi de üniversite okumuş zeki tipler girip yeni ürünler tasarlamaya başladılar. Yavrum maşşallah!

Parayı zevk ü sefa için yemek

inez dildo Lüks her daim satar, her zaman satar. Ortalama 120 dolarlık ürünler satan Lelo'nun 15.000 dolar'a böyle bir şeyi de var. Altın kaplama. Çok arabi. 15 bin papel ama hırsız evde bulsa eline bile almaz düşünsenize.

Tıp çok gelişti!

Vibrator Crave Crave'in bu modeli de özel bir tasarıma sahip. Özel titreşim anlarını ve zevkin doruğa ulaştığı dakikaları hafızasına kaydedebiliyor. Üstelik su geçirmez ve usb ile şarj edilebiliyor.

Ya oral?

oral Onun da çaresi bulunmuş durumda. 15 milyar dolarlık bir endüstriden kaçan bir nokta olamaz. Araştırmalar kadınların ortalama 150 dolarlık ürünlere yöneldiğini gösteriyor. Bunların içinde tüm dünyada büyük başarı yakalayan Ora 2 adlı bu ürün de yer alıyor. Amazon'da 120 dolar.

İnanmazsın her şey bilimsel

Cara Sutra Review: Jimmyjane FORM 5 Indiana Üniversitesi'ne bağlı Kinsey Enstitüsü ile ortaklaşa geliştirilen Form 5 adlı bu model tamamen kadın orgazmının önceliklerine göre geliştirilmiş.

Ten tene değmeli

seks gif Değmeli evet ama olmuyor işte her zaman. Sevgilisi olan var olmayan var, sevgilisiyle arası olan var olmayan var, kendi kendinin patronu olmak isteyen var istemeyen var. İnsanlık çeşit çeşit. Üstelik hayat oyuncaklarla da çok güzel.

3 Yorum

 1. Benan

  December 27, 2015 at 12:02 pm

  Çok eğlenceli bir makale olmuş. Tebrikler.

 2. STO

  February 12, 2016 at 3:06 pm

  Gipe tapanlar ordusu detected.

 3. Elif

  August 14, 2016 at 1:48 pm

  Oh be nihayet cinselliğin kadınların da yaşadığı bir şey olduğunu anlatan bir paylaşım! Eminim bunu sarsıcı bulanlar olacaktır ama evet siz kabul etmeseniz de seks erkekler için neyse kadınlar için de o. Belki toplumsal, kültürel baskı yüzünden ya da doğru düzgün bir deneyim yaşamadıkları ve kulaktan dolma bilgilerden dolayı bunun farkında değil çoğu kadın. Ki bunu hayatımda bir vibratör kullanmamış kadın olarak söylüyorum, böyle paylaşımlar olmalı 👏

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>