Robot Teknolojisinin Yükselmesiyle Ortaya Çıkacağı İddia Edilen Cinsel Eğilim; Dijiseksüellik

November 30, 2017

Son zamanlarda geliştirilen Yapay Zeka ve robot teknolojisinin hızla yükselmesiyle teknoloji çağının nereye doğru gittiği büyük merak konusu. Son olarak Suudi Arabistan vatandaşı olan Robot Sofia'nın insan türüne çok benzemesi, bazı kesimler tarafından takdir edilirken birçok kesim tarafından da endişeyle takip ediliyor. Bu tür haberlerin sık sık duyacağımız su götürmez bir gerçek fakat Kanadalı bilim insanları bu kez farklı bir iddia ortaya atarak tartışmaların boyutunun değişmesine yol açtılar. Kanadalı bilim insanlarına göre yükselen yapay zeka ve robot teknolojisiyle birlikte dijiseksüellik adında yeni bir cinsel eğilim ortaya çıkacak.

Hatırlayacaksınız Sofia son konuşmasında Aile kurmak istediğini söyleyerek bu eğilimin gidişatıyla ilgili bizlere göz kırpmıştı.

Sizi bu eğilime daha da yakın bir olaya götürelim; Daha önce de İngiliz televizyon kanalı Channel 4'da 'The Sex Robots are Coming' (Seks Robotları Yolda) isimli belgeselde konuşan 58 yaşındaki ABD'li mühendis, 'April' ismindeki sarışın robotuyla haftada 4 kez birlikte olduğunu ve 36 yıllık eşinin bu durumdan rahatsız olmadığını belirmişti.

Haziran ayındaki seks robotlarının geleceği haberi de en çok konuşulan durumlardan biriydi...

_96204598_69a4d9d6-097f-4193-80d4-2cc119f2ac15

Kanadalı bilim insanları cinsellik ve İlişki Terapisi Dergisi'nde (Journal of Sexual and Relationship Therapy) yayımlanan bir makalede, insanları gelecekte ‘dijiseksüellik' isimli yeni bir cinsel yönelimin beklediğini söylüyor

1827389_0_1511991240Bi57a

Manitoba Üniversitesi'nden Profesör Neil McCarthour "Artık sanal seks döneminin başladığını kendimizden emin bir şekilde söyleyebiliriz" diyor.

insanlar_dijiseksuellik_adli_cinsel_yonelime_gidiyor_h54073_2ed5e

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok kişinin robotlarla seksi gerçek bir insanla seks yapmaya tercih edeceğini belirten McCarthour:

yeni_bir_cinsel_yonelim_dogacak_dijiseksuellik_h106632_8e487

"İnsanlar robot partnerleriyle yakın ilişkiler geliştirecek. Robotlar insanların isteklerini ve insan partnerlerin yapmayacağı şeyleri yapmaları için sipariş üzerine geliştirilecek"

yeni_bir_cinsel_yonelim_dogacak_dijiseksuellik_h298177_d4b6c

Olaylar henüz yeni gibi görünse de hızla gelişen bir teknoloji çağında olduğumuz da bir gerçek. Yapay zeka çalışmalarına yapılan yatırımlar robot üretimine önemin artmasının ardından eldeki örneklerle birlikte dijiseksüellik olasılığı güçlenmiş oluyor.

kanadali_bilim_insanlari_gelecekte_yeni_bir_cinsel_egilim_dogacak_h36831_88c14

2 Yorum

  1. çite

    November 30, 2017 at 11:51 am

  2. Birol

    November 30, 2017 at 12:15 pm

    O teknolojinin temelini biz attık la damacanayla profösörü kınıyorum sen kimsin ya !!

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>