5 Farklı İmza Kampanyasıyla Türkiye’nin Darbe ve OHAL ile Değişen Gündemi

Temmuz 28, 2016

Milletçe bir zor günden diğerine koştuğumuz, anlamaya ama alışmamaya çalıştığımız bir dönemden geçiriyoruz. Darbe girişimi ve OHAL’in gündelik hayatımıza ve ülkenin gidişatına şüphesiz birçok etkisi oldu ve oluyor. OHAL’de Türkiye’nin değişim gündemi sorusunun cevabı ise aşağıdaki beş kampanyada.

Ünlü isimler darbeye hayır, demokrasiye evet demek için bir arada

demokrasi Darbe girişiminin hemen ardından aralarında Ahmet Hakan, Alican Yücesoy, Cansu Dere, Zülfü Livaneli ve Gülse Birsel gibi birçok ünlü isim demokrasi için herkese çağrı yaptıkları bir kampanya başlattı. “Her türlü darbeye karşıyız ve halkın bütün farklılıklarıyla, özgürce bir arada yaşaması umudunu taşıyoruz” diyen kampanyayı binden fazla kişi imzaladı.

107 binden fazla kişi darbecilerle beraber linç edenlerde yargılansın diyor

darbe linc Abdullah Sahi başlattığı kampanyasında 15 Temmuz gecesi linç edilen askerler için adalet istiyor. Siz de katılıyorsanız Sahi’nin kampanyasını imzalayabilirsiniz;  “Darbecilerle birlikte erleri linç edip öldürenler de yargılansın”

Fatih Üniversitesi öğrencileri diplomalarının değiştirilmesini talep ediyor

fatih universitesi FETÖ’ye ait kurumlardan biri olması sebebiyle kapatılan Fatih Üniversitesi’nin öğrencileri akademik kariyerlerinin geleceği için bir kampanya başlattı. “Mezunlar olarak, hain terör örgütünün imzasını diplomalarımızda görmek istemiyoruz” diyen kampanyayı 4 binden fazla kişi imzalarıyla destekledi.

Sabiha Gökçen’in adı Ömer Halisdemir Havalimanı olarak değiştirilsin

omer halisdemir 15 Temmuz akşamı Ankara'daki Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda girdiği çatışmada şehit düşen Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in adının Sabiha Gökçen’e verilmesini talep ediyor. 7 binden kişinin desteklediği bu kampanyayı siz de Sabiha Gökçen’in adı Ömer Halisdemir Havalimanı olarak değiştirilsin imzalayabilirsiniz.

Darbe girişiminden öğrenciler etkilenmesin

ogrenciler etkilenmesin Birçok üniversitenin FETÖ’yle bağlantısı olduğu gerekçesiyle kapatılması bu okullarda okuyan öğrencileri zor durumda bıraktı. “Kaldığımız yerden kamulaştırılmış okullarımızda aynı binalarda eğitimimizi sürdürmek istiyoruz” diyen öğrenciler seslerini YÖK’e duyurmak için bir imza kampanyası başlattı. 2 bin’den fazla kişinin desteklediği kampanyada siz de öğrencilerin yanında olmak isterseniz imzanızı paylaşabilirsiniz; Darbe girişiminden öğrenciler etkilenmesin

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>