Viyana’daki Müzik Yarışmasını Kazanan Damla Koşar’ın Birinciliklerle Dolu Başarı Hikayesi

August 18, 2017

Ülkemizde bazen iç açıcı şeyler olmasa da, gururumuzu okşayan güzel şeyler de olmuyor değil. Bu güzelliklere vesile olan insanlar, yeşeren umudumuzun dozunu her geçen gün daha da arttırıyor. Bu kişilerden biri de gencecik yaşta büyük bir zafere imza atmış Damla Koşar. Yalnızca Viyana’da değil, daha önce birçok farklı ülkede düzenlenen yarışmalarda da birincilik elde etmiş Damla Koşar, başarılarını gelecekte de sürdüreceğe benziyor.

Viyana’daki uluslararası müzik yarışmasına katılan Damla Koşar 18 yaşında genç bir piyanist.

bursali-2-genc-piyanist-ispanya-dan-dereceyle-dondu-1240048

Bursa Akademix Güzel Sanatlar Merkezi ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğrencisi olan Damla Koşar bu yarışmada birinciliği ele geçirdi.

resized_f3da4-033b4657piyano

Piyano öğretmeni Elena Çekiç’in koçluğunda yarışmaya hazırlanmış olan yetenekli müzisyen, International Music Competition ‘Vienna’ Grand Prize Virtuoso 2017 yarışmasına video ile katılım sağladı.

59955cc7d3806c368429071c

Katıldığı yarışmada başarılı öğrenciye birinciliği getiren eserler Chopin Nocturne Op. 27 No.1 ve Adnan Saygun Etude Op. 38 No.1 oldu.

ispanya-daki-yarismada-iki-turk-piyaniste-odul-8923805_5058_o

Birinciliği kendisine mektup ile bildirilen Damla Koşar, 22 Eylül tarihinde Viyana’nın ünlü konser salonu Musikverein Vienna’da yapılacak törene davet edildi.

damla-kosar-viyanada-birinci-oldu,MLDshnlj9kW_s0dP3Xey7Q

Musikverein Vienna’da canlı performans da sergileyecek olan başarılı müzisyen, performansın ardından törende birincilik ödülünü eline alacak.

piyanist-resimid_2477505

Viyana’da düzenlenen uluslararası müzik yarışması dışında geçmişte Almanya, İspanya, İsviçre, Gürcistan ve Bulgaristan’daki irili ufaklı birçok yarışmada da birincilik elde ederek bunu bir gelenek haline getirdi.

damla-viyanada-birinci-oldu-1324-dhaphoto3,_n1_zVy0-062lLLP6DPvNA

Birinciliklere doymayan Damla Koşar, başarı sırrını disiplinli çalışmak ve eğitmenlerinin kendisine inanması olarak açıklıyor.

damlakosar2

 

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>