Dövüş Kulübü’nün Yazarı Chuck Palahniuk’un Banyosundan 15 Yıl Sonra Çıkan Zaman Kapsülü

Ağustos 11, 2017

Bazı yazarların yaratıcılıkla olan bağlarının oldukça güçlü olduğu bir gerçek. Ortaya çıkardıkları eserlere ve yarattıkları karakterlere baktığımız zaman ise bunu daha iyi görebilmemiz mümkün. Düşünsel sürekliliği ayakta tutmak meselesi, yalnızca yazarların değil, aynı zamanda sanatla kurdukları bağı her defasında daha da iyileştirme gayretinde olan pek çok insanın ortak paydası durumundadır ki edebiyat, biraz da buradaki birikimden beslenmektedir. Geleceğe not bırakmak da bunlar arasında yer alıyor.

Sinemaya da uyarlanan Dövüş Kulübü romanının yazarı Chuck Palahniuk, geleceğe not bırakan yazarlardan bir tanesi.

5

Sanatçıların yarattığı her eserin geleceğe bırakılmış birer not olduğunu düşünebilirsiniz.

1

Fakat Palahniuk, bu durumu biraz daha keyifli hale getirmek istediğinden olsa gerek, 1997 yılında yerleştiği evin banyosuna 2002 yılında bir zaman kapsülü yerleştiriyor.

33

Ve evin yeni sahibi Jolynn Winter, kendisini bekleyen sürprizden habersiz 15 yıl sonra tamir için banyoyu yıktırırken tesadüfen zaman kapsülüyle karşılaşıyor.

2

Banyonun gizli bir bölmesine yerleştirilen kutudan Dövüş Kulübü'nün imzalı bir kopyası, birkaç gazete küpürü, aile fotoğrafları ve not yazılmış kağıtlar çıkıyor.

2

Bütün bunların yanı sıra yazarın banyo için çizdiği planlar da kutudan çıkanlar arasında.

2

Chuck Palahniuk, bıraktığı notta evin yeni sahiplerine şöyle sesleniyor.

2 "Biz bu evde çok mutlu olduk. Umarız siz de bizim kadar mutlusunuzdur. Evi bulduğumuzdan daha iyi bırakmak için elimizden geleni yaptık" Kaynak: 1, 2

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>