Christian Bale’in Oyunculuk Dersi Verdiği ve Mutlaka İzlenmesi Gereken 10 Filmi

February 6, 2017

Birbirinden güzel bu filmleri izlerken Christian Bale rollerine o kadar çok iyi bürünüyor ki bir filmde kilolu iken başka bir filmde kilosuz ve kemikleri sayılan karakter ile bile karşımıza çıkıyor. Christian Bale batman filmleri ile de bizim gönlümüzde taht kurmuş ve oyunculuğunu ödülleri ile kanıtlamıştır. Sizler için Christian Bale film listesini listeledik.

Makinist – The Machinist (2004)

christian-bale-makinist
Uzun bir zaman boyunca uykusuzluk hastalığı çeken Trevor, fabrika işçisi olarak çalışmaktadır. Uykusuzluk hastalığı yüzünden vücudu bitik haldedir. Diğer bir açıdan bakmak gerekirse işi dikkat gerektiren ve ağır bir iştir. Trevor hayatındaki her şeyi not almaktadır çünkü zor konsantre olmaktadır. Giderek kilo vermesinin dışında yazdığı notları evinin bir yerlerine asmaya da merakı vardır. Hayatında az da olsa duygusal yaşadığı şeyler bulunmaktadır ve tutku duyduğu Stevie ve Maria vardır. Bu görüntüsü yüzünden iş arkadaşları ne olduğunu anlayamadıkları için ona güven duymazlar.

Kara Şövalye – The Dark Kinght (2008)

christian-bale-filmleri
The Dark Kinght filminde Batman suçlulara karşı savaşını daha ileri götürmüştür. Bölge Savcısı Harvey Dent ve Teğmen Jim Gordan yardımlarıyla Batman, suça ve suç örgütlerine karşı savaşını ortaklaşa vermişlerdir. Joker olarak bilenen ve Gotham şehrini dehşete düşürmüş suç dehası ile amansız kapışmasını izleyeceksiniz.

Amerikan Sapığı – American Pyscho (2000)

christian-bale-film
Babasının Wall Street şirketinde çalışan Patrcik Bateman, genç ve iyi görünümlü ve yakışıklı bir adamdır. Dışarıdan bakıldığında normal bir insan olarak görünmekte fakat içi yüzü amaçsızca öldürmek isteyen bir adamdır. Kadın parçalarını evinde saklayan Patrick, dram ve suç sevenler için biçilmiş kaftandır.

Kara Şövalye Yükseliyor – The Dark Kinght Rises (2012)

christian-bale-batman
Kedi kadın ve Batman’in suç lideri Bane karşı Gotham şehrini korumaya çalışacaktır. Gothamn halkı ciddi ciddi tehtit altındadır. Bane karşı kahraman Jim Gordan ya da yerel kuvvetler bile önüne geçemez. Batman bu sefer kendinden daha güçlü bir rakiple karşı karşıya kalmıştır. Bakalım bu savaşı kim kazanacak ?

Düzenbaz – American Hustle (2013)

christian-bale-kilo
Dolandırıcı Irving Rosenfeld ve ortağı Sydney Prosser çılgın FBI ajanı Riche DiMaso tarafından yakalanmıştır ve onunla çalışmak zorunda kalmıştır. DiMaso ve FBI’ı yöneten beyinler başka düzenbazları yakalamak için birlikte Arap Şeyhi’nin yönettiği Atlantic City’de düzenlenecek yüksek kumarbazların katılacağı zekice bir oyun kurarlar. Komik ve akla sığmayan gerçek operasyon hikayesini izleyebilirsiniz.

Dövüşçü – The Fighter (2010)

christian-bale
İlhamını gerçek bir olaydan alınmıştır. İki kardeşin her şeye rağmen bir araya gelip parçalanan aile düzenini düzeltmesini ve çabalarını anlatmaktadır. Dicky eskiden efsane olmuş bir boksördür ama yeteneğini boşa harcamıştır. Şimdilik kardeşini eğitmektedir. Mickey ise Dicky’in üvey kardeşdiir. Mickey’i ustalaştıran kardeşi olmuştur ve Mickey hem ünvan maçını hem de paralanan ailesini kurtarması için savaşacaktır.

Büyük Açık – The Big Short (2015)

christian-bale-buyuk-acik
Sektöre ait olmayan dört kişi dev bankaların,medyanın ve hükümetin görmekten kaçındığı şeyi, ekonominin genel çöküşünü gördüğünden aklına bir fikir gelmiştir. Cesur yatırımları onları, her şeyi ve herkesi sorgulamalarının gerektirdiği modern bankacılığın karanlık ve hassas noktasına götürecektir.Michael Lewis’in çok satan kitabına ve gerçek bir hikayeye dayanmaktadır.

Batman Başlıyor – Batman Begins (2005)

christian-bale-batman-basliyor
Ailesi gözleri önünde öldürülen Bruce Wayne, Ra’s Al Ghul’ın yol göstericiliğinde ve eğitimini orada almak için Asya’ya taşınır. Gotham adete şeytanlarla dolu ve suç oranının en yüksek olduğu bir yer haline gelmiştir. Bruce Wayne’in amacı bu şehri kötü insanlara karşı korumaktır. Yarasa adam başlıyor…

Güneş İmparatorluğu – Emprie Of The Sun (1987)

christian-bale-gunes-imparatorlugu
Jim Graham ailesi ile birlikte Şangay’da güzel bir yaşam sürdürmektedir. Fakat İkinci Dünya Savaşı Japonya’ya da sarmıştır. İşgal sonucundan değişen hayatlar gibi Jim ve ailesinin de hayatı değişmiştir. Anne ve babasından uzakta bir toplama kampına sürülen Jim, yaşadığı korkunç ortamı hayal gücüyle maceraperest bir hale getirmiştir. Steven Spielberg’in yönetmenliği yaptığı bu film J.G. Ballard romanından uyarlanmıştır.

Prestij – The Prestige (2006)

christian-bale-prestij
19 yy. sonlarında İngiltere’nin Londrakentinde Robert Angier, eşi Julia McCullough ve Alfred Borden hem arkadaştırlar hem de bir sihirbazın asistanlarıdırlar. Bir gösterisi sırasında Julia ölmüştür ve bu yüzden Robert ise Alfred’i suçlamaktadır. Bu sebeten ötürü ikisi düşman olmuşlarıdır. Zaman ilerledikçe ikisi de ünlü ve rakip bir sihirbaz olmuşlardır. İkisi de birbirinin gösterilerini sabote etmeye başlayınca işler daha da karmaşıklaşmıştır ve birbirini kovalamıştır.

kaynak:1 2

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>