Bir Düğünün Maliyetinden Daha Az Bütçeyle 38 Ülkede Birden Evlenen Çılgın Çift

August 4, 2017

Cheetah Platt ve Rhiann Woodyard çifti daha önce denenmemiş bir işe girişerek seyahat ettikleri her ülkede evleniyor. Evet, yanlış okumadınız; sosyal medya kullanıcılarının da yoğun ilgi gösterdiği çift gittikleri yerlerde de yoğun ilgiyle karşılaşıyor. Çift gezdiği her ülkede evliliklerini taze tutmak ve bulundukları farklı kültürlere göre de evlenmiş olmak adına 83 gün boyunca 38 ülkede şehir şehir gezerek evlendi. Sizi, bu çılgın ve birbirine tek bir düğünü layık görmeyip devamlı yeniden evlenen çiftin aşk dolu hikayesi ile başbaşa bırakalım.

Başlangıçta nerede evleneceklerine karar veremeyen çılgın çift, çareyi gezdikleri her yerde evlenmekte aradı ve çantalarını sırtlayıp yola koyuldu.

Onlar için yalnızca vatandaşı oldukları ülkenin evliliği geçerli değil; gittikleri her ülkenin evlilik törenine göre evlenmeliler.

3 aya yakın 38 ülke gezdiler ve bu ülkelerin tamamında birbirinden farklı evlilikler gerçekleştirdiler.

Böyle ilginç bir girişimle adlarından bahsettiren Platt & Woodyard çiftinin seyahatinin anlam ve etkisi diğer gezginlerinkinden bir hayli farklı.

Çifte göre evlenmek çok zahmetli ve stresli. Bu sebeple onlar ne hazırlıklara, ne damatlık ve gelinliğe, ne de diğer prosedürlere takılıyor; en yalın haliyle bu detaylara takılmadan evleniyor.

Çift böylesine farklı bir evlilik yolunu seçmiş olmasını şu şekilde açıklıyor; “Los Angeles’ta düğünler çok pahalıya mal oluyor, tek bir gün için o kadar para harcamak istemedik ve o parayla dünyayı dolaşmakta karar kıldık”

Bir yıl nişanlı kalan çift bugüne kadar 38 ülke gezdi ve bu ülkelerin kendine has kültürlerine göre evlilikler gerçekleştirdi.

Evlilik planlarıyla ortak seyahat serüvenlerine başlayan çift bugüne kadar Mısır, Tayland, İrlanda, Kenya, Fas, Hindistan başta olmak üzere; 38 ülkeye adımını attı.

Onlar Kenya’da yerel bir kabilenin inanışına göre de evlendi…

Mısır’da piramitlerin bulunduğu bölgede, oraya özgü şartlarda da evlilik gerçekleştirdi.

Los Angeles’ta yaşayan çiftin mesleği akrobatlık, bu detayı fotoğraflarındaki pozlarından da anlayabilirsiniz.

Evlilik seyahatine başlamadan bir yıl önce akrobasi derslerinde tanışan sevimli ve maceraperest çift, ilk görüşte birbirinden etkilenmiş.

Çiftin taşıdığı ülke vizesi kadar da evlilik belgesi var… Ama bu evliliklerin büyük bölümü yerel inanışlara göre gerçekleştiği için evlilik belgeleri onların düğün fotoğrafları.

Çılgın çiftin 3 aya yakın süren evlilik ve seyahat serüvenleri Los Angeles’ta yapılan bir düğünden daha az maliyetli olmuş.

Evlendikleri yerlerde insanlar tarafından desteklendiklerini ifade eden çift, insanların minik miktarlarda bağış yaptıklarını da vurguladı.

Sosyal medyada da ilgi yağmuruna tutulan genç çift, hem gittikleri yerlerde aşklarını tazeliyor hem de yeteneklerini sergiliyor.


Bu çılgın ve tutkulu çiftin her gerçekleşen yeni düğün fotoğraflarını instagram sayfalarından takip edebilirsiniz.

Kaynak; 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>