Cersei Lannister’in Utanç Yürüyüşü Hakkında 9 Çıplak Gerçek

Haziran 16, 2015

Baştan söyleyelim listede çıplaklık var, + 18 değilsen, görmek istemiyorsan ya da başka sebeplerin varsa bana nöbetçileri çağırtmadan lütfen listeden çık sevgili meme görmek istemeyen Game of Thrones izleyeni. Ayrıca son bölümü izlemediysen de devam etme; çünkü içeride spoiler var. Evet hepimiz Cersei'in yellozluklarından çok sıkılmıştık, evet tam bir adi olduğu için ondan nefret ediyorduk, evet o kibirli havası, o ikiyüzlülüğü hepimizi çileden çıkarmıştı. Evet, evet, evet... Ve sonunda Cersei Lannister da çıplak gerçekle yüzleşmek zorunda kaldı. Ama ne yürüttüler di mi? Ding dong! Shame! Dong ding Shame! Arkadan yürüyen paralel yapı ablanın çanı vurdukça içimizin yağları eridi. Game of Thrones 5. Sezon Finali'nin en çok konuşulan sahnelerinden biri kuşkusuz "Utanç Yürüyüşü" denilen Cersei'in çıplak olarak çarşı pazar gezdirilmesi oldu. Bölüm biter bitmez internet çıplak yürüyüşün etkileriyle sallanıyordu. Kısa süre içinde yürüyüşün detayları da alemlere dökülmeye başladı.

Öncelikle Ding Dong abla

game of confest Hannah Waddingham adlı aktrist gördüğünüz gibi aslında normal hayatında (haliyle) gayet seküler, laik bir Nişantaşı ablası gibi. Dizide Cersei'ye "Confess" yani "itiraf et" repliğinden çok da fazla bir şey söylemeyen ablamız bir nevi dizinin ikinci Hodor'u oldu.

Peki yürüyen gerçekten Cersei mi?

cersi2 Değil. Lena Headey'in bu bölüm çekildiğinde hamile olduğu biliniyor. 1973 doğumlu oyuncunun çıplaklıkla herhangi bir derdi olmadığını daha önce yer aldığı 300 gibi filmlerden biliyoruz.

300'de Lena Headey nasıldı ki?

ciplak cersei Dizideki görüntülerle 300'deki kadının aynı olmadığını anlamak için çok da keskin gözlere ihtiyaç yok. 300'deki Lena Headey gerçek. Ama dün izlediğimiz sezon finalinde dublör + biraz da efekt kullanılmış.

Gerçek Cersei'nin ölçüsü A cup dublörünün ise C

game of cersei ciplak Çekimler boyunca Lena Headey yakın planlarda doğal haliyle ama tüm vücudun çıplak gözüktüğü sahnelerde cgi yani bilgisayar desteği kullanılmış. Reddit'de yayınlanan yukarıdaki kesitte bu durum açıkça fak ediliyor. Sağdaki kafa vücuda sonradan monte edilmiş.

Yüzüne gözüne o boyaları, pislikleri yiyen abla acaba kimdi

game of cersei lannister Şimdilik Cersei'nin dublörü kim bilinmiyor. Yani Daenerys'in dublörü Rosie Mac gibi bir vakayla henüz karşılaşmış değiliz, çünkü sette kuş uçurtulmuyor.

Setten izinsiz görüntü sızdıranın cezası 250.000$

game of set Bu zorlu sahne de dizinin pek çok bölümünün çekildiği Hırvatistan'ın tarihi şehri Dubrovnik'de filme alındı. 3 - 4 gün boyunca tarihi çarşı içindeki tüm dükkanlar bu sahne yüzünden kapalı kalmış. Dükkanların zararı için günlük toplam 50.000$'dan 200.000& para ödenmiş.

Cersei'nin yüzüne tükürülürken Dubrovnik ahalisi teknelerinde keyif çatıyor

game of cersei set dubrovnik Dubrovnik karakteristik Ortaçağ özellikleriyle dizi için biçilmiş kaftan. Çekimler için dükkanlar kapatılmış olsa da kadrajın dışında hayat normal akışında devam ediyor. Arkadaki teknelerden biri kadrajda unutulsa hoş olmaz mıydı?

Ekrandakinin Lena Headey olmadığının başka bir kanıtı

cersei ciplak sahne Bir erkek magazin dergisi için çekilen bu fotoğraflarda da sahnede dublör kullanıldığı anlaşılıyor. Amma ilgilendiniz kadının üstüyle başıyla diyorsunuz biliyoruz ama GOT biraz da bu gibi meselelerden çokça konuşuluyor.

Sansa'ya tecavüz sahnesi sonra da utanç yürüyüşü

Jane-Shore cersei Bu iki sahne yüzünden son bölümlerde diziye seksizm suçlamaları yöneltildi. Cersei'in çıplak yürüyüşü kimi kaynaklarda göre Ortaçağ Fransa ve İngiltere'sinde uygulanan bir ceza yöntemi. George R.R. Martin, EW adlı magazin kanalına verdiği bir röportajda Cersei'in utanç yürüyüşünün gerçek bir olaya dayandığını söyledi. İngiliz Kral IV. Edward öldükten sonra metresi Jane Shore da aynı şekilde cezalandırılmış.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>