Cem Yılmaz Filmlerinde Yine Kendisinin Canlandırdığı 8 Yan Karakter

September 22, 2017

Tıpkı stand-up komediden sinemaya geçiş yapan bir diğer aktör Eddie Murph gibi Cem Yılmaz da filmlerinde birden fazla karakter canlandırmayı sevenlerden. Tabii dramadan ziyade absürt komedi filmlerinde görüyoruz bu renkli yan karakterleri. Kah kötü adam oluyor kah filmde birkaç dakika görünen karikatür gibi saçma bir insan. Bu karakterler o kadar çok seviliyorlar ki; bazen serinin devamı yerine yalnızca o karaktere spin-off çekilmesi için seyirci talepleri geliyor.

1. Bob Marley Faruk’un bilimkurguya küsmesine neden olan sahnede yer alan fenomen yapımcı Erşan Kuneri

img-gorabenimadimersankuneri-924
“Bastır hemen afişi!”, “Mavi donun var mı?”, “Pornocu muyum ben!” gibi replikleriyle hatırlanan Erşan Kuneri, spin-off filmi en çok beklenen karakterlerden.

2. Aragonluların bilim ve icat karşıtı diktatörü Kaaya


Oğlu Taşo’nun aksine oldukça sert ve acımasız bir mizaca sahip olan Kaaya, çağ atlama gayretinde olan Arif Işık’ın önündeki en büyük engeldi.

3. O bir kahraman, GORA’nın medarı iftiharı: Humar’ın oğlu Timar

timar
Filmin orijinalinde sadece adını duyduğumuz efsane “Humar’ın oğlu Timar” olarak adını duyduğumuz karakteri, daha sonra yayınlanan, filmden çıkartılmış sahnelerde izleme imkanı buluyoruz.

4. Ali Baba ve 7 Cüceler filminin kötü adamı olan Boris Mancov, oldukça soğukkanlı, acımasız ve eğitimli bir katil

cem-yilmaz-sli-88
Sovyetler döneminin eski KGB ajanı olan Boris Mancov, sovyetlerin dağılmasından sonra vurguncunun, itin-uğursuzun önde gideni olmuş, çok canlar yakmıştır.

5. Cem Yılmaz’ın canlandırdığı en popüler karakterlerden biri olmanın şöhretini sonuna kadar hak eden Komutan Logar

komutan-logar-bir-cisim-yaklasiyor-efendim_780x429-vjj82qrn0y
Zalim, acımasız, hırslı ama doğuştan lider olan Logar, filmdeki en ince göndermelerin yapıldığı ve filmi tekrar izledikçe kıymeti daha da anlaşılan bir karakter.

6. Cem Yılmaz’ın yapımcılığını yaptığı Deli Aşk filminde cameo olarak adlandırabileceğimiz küçük rolüyle hafif çatlak Psikolog Şefik Ercan


Kaman kardeşlerin elinden çıkan Deli Aşk filmi beklediği etkiyi yaratamasa da Cem Yılmaz’ın göründüğü sahneler yine sosyal medyada oldukça paylaşıldı.

7. Pek Yakında filminin ifadesiz, mimiksiz korsan CD mafyası Beşir

pek-yakinda
O, korsan işini adeta kurumsallaştırmış, bu işe yıllarını vermiş gerçek bir korsan sevdalısı. Lafı uzatmaz, geyik yapmaz. İşine odaklıdır.

8. Kuna’nın, Logar’a imalı bir şekilde “Dünyalılardan neden bu kadar nefret ediyorsun?” sorusunun cevabında yer alan sıcakkanlı masum GORAlı Kubar


Dünyalılara yaptığı dostane ziyarette, yolu yurdumuza düşen ve daşı kafasına yiyen Kubar’ın, robot dostu da oldukça acı tecrübeler edinmişti.

Bonus 1: Kendi filmleri dışında konuk olduğu ender filmlerden olan Organize İşler’deki psikopat mafya babası Müslüm Durulmaz


“Şimdi sizin aklınızda iki soru var: Dayak nedir, neden atılır?”

Bonus 2: Bir diğer Yılmaz Erdoğan filmi olan Vizontele’den Fikri


“Meğersem künyeyi görmüş” ve “Zeki Müren de bizi görecek mi?” replikleriyle dillere pelesenk olmuş bir diğer karakter.

En Güncel Bilgiler ve En Eğlenceli Paylaşımlar İçin Sayfamızı Takip Edin

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>