34 Yıllık Tır Şoförüne Yoldaşlık Yapan Sevimli Köpek Çapkın’ın Yolculuk Serüvenleri

August 7, 2017

Köpekler şüphesiz insanın en yakın dostu. Her ne olursa olsun yanında olan, her türlü maceraya mutlu kuyruklarını sallayarak katılan, neşesi ve enerjisiyle insana hayat veren ve sadakatiyle, varlığıyla güvende hissettiren köpeklerimiz... Ne kadar şanslıyız ki onların sevgisini yaşayabiliyoruz. Celal Öztürk ve köpeği Çapkın arasındaki ilişki de aynen böyle.

Uzun yol şoförü Celal Öztürk, sonu gelmeyen yolların stresini köpeği Çapkın sayesinde atabiliyor.

celal_ozturk_capkin (3)

Sınır kapılarında bazen günlerce süren kuyruklarda, can yoldaşı Çapkın onun modunu yükselterek stresini azaltıyor. Özellikle yurt dışı seferlerinde ona eşlik etmesinin büyük faydasını görüyormuş Öztürk.

celal_ozturk_capkin (2)

Mola yerlerinde Çapkın'ı gezdiren ve onunla yolculuk yapmanın çok keyifli olduğunu belirten Öztürk, bu sıcaklarda canı istemediği için minnoşun arabadan inmeyerek klimada takıldığını söylüyor.

celal_ozturk_capkin (3)

"Hayvanları çok seviyorum. Çapkın Bey'i 3 aylıkken aldım, şimdi 6 yaşında. Bu uzun yolculuğumda bana yoldaş oluyor."

celal_ozturk_capkin (4)

"Benim stres topum diyebilirim. Böyle kuyruklarda beklerken onunla oynayıp zaman geçiriyoruz."

celal_ozturk_capkin (1)

Halinden memnun olan Çapkın'ın tüm sevimliliğiyle Öztürk'ün ilerleyen yıllarda da yolculuklarında yoldaş olarak katılacağı ve yalnız bırakmayacağı belli.

celal_ozturk_capkin (2) Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>