Hamile Bir Köpek de Dahil Olmak Üzere 11 Yavruyu Öksüz Bırakan Köpek Zehirleme Katliamı

Kasım 3, 2017

Ülke olarak yine vicdani duygularımızı sorguladığımız bir haberle karşılaştık bugün. Kimseye zararı dokunmayan ve sadece tek dertleri bir parça ekmek ve su aramak olan bu canların, bebeklerin hiç göz kırpılmadan vahşice katledilmesi hepimizin yüreğini burktu. Durun artık! Öldürdüğünüz, yok ettiğiniz şeyin bir CAN olduğunun farkına varın!

Çanakkale’de bir mobilya atölyesinin bahçesinde senelerdir bakılan köpeklerin zehirli tavuk etiyle katledilmesi haberi tüm hayvanseverleri yasa boğdu.

canakkale_kopek_katliamı (5)Aralarında 2 yeni doğum yapmış ve 15 gün sonra doğum yapacak hamile bir köpeğin de bulunduğu 4 cansız beden, ağzından köpükler çıkmış bir şekilde bulundu. Ölen annelerine bakan bu yavrunun suratı ise zihnimize mıhlandı.

canakkale_kopek_katliamı (1)

Henüz 10 gün önce dünyaya gelmiş ve gözleri yeni yeni açılan bebeklerin öksüz kaldığı katliamı ilk olarak bu köpekleri besleyen hayvansever Mesut Manyas fark ediyor.

canakkale_kopek_katliamı (3)

“Et parçasıyla zehirlemişler. Dışarıda da 5- 6 zehirlenmiş kedi ve köpek var. Hepsi zehirlenmiş. Kimin yaptığını bilmiyorum, ama insanlık dışı bir olay.”

canakkale_kopek_katliamı (4)
“Allah da onun cezasını verir diye düşünüyoruz. Hayvanları sevmeyen, insanları da sevmezmiş. Bunları yapanların insan olduğunu da sanmıyorum. Bu yavrular da annesiz kaldı. Gerekli kurumlara yavrulara bakmaları için müracaat edeceğiz. Almazlarsa biz de elimizden geleni yapacağız. Sonuçta bir can, insan üzülüyor. 10 günlük yavrular, gözleri daha yeni açıldı. Annelerini emiyorlardı. Nasıl bakarız, besleriz aslında biz de bilmiyoruz.”Hamile olan köpeğe Lucy adını verdiklerini söyleyen Manyas, bu olaya çok üzüldüğünü ve konuyu araştıracaklarını söyledi. Şu anda hayvansever kurumlardan bebeklerin bakımı için yardım bekliyorlar.

canakkale_kopek_katliamı (2)
Sevgi dolu cansız bedenler ise muhtarlığın gösterdiği bir arazide toprağa gömüldü. Ardında bebeklerin masum bakışları kaldı…

Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>