Burcunuza Göre Bir Çırpıda Bitirebileceğiniz ve İçinde Kendinizi Bulabileceğiniz Yabancı Diziler

January 4, 2018

Şu sıralar yabancı dizileri izleyenlerin oranı büyük bir oranda arttı. Bu da doğal olarak herkesi iyi ve kaliteli dizi arayışında olmasına sebep oluyor. Çoğu zaman birinin önerdiği ve çok beğendiği diziyi aynı hayranlıkla izleyemiyoruz.

Bu çoğunlukla kişiliğimiz, hoşlandığımız şeyler, sevdiğimiz türler ve biraz da burcumuzun etkisiyle alaklı. İşte biz de burçların bir çırpıda bitirebileceğini ve seveceğini düşündüğümüz dizileri derledik. Bakalım sizin burcunuz ne diyor😊

1. Koç – Homeland

homeland
Korkusuz ve enerjik insanlar olan Koç burçları, ön saflarda durup liderlik etmek için doğmuşlardır adeta. Bu da bizi direkt olarak Homeland’ın başrolünde yer alan CIA ajanı Carrie Mathison’a götürüyor. Terör olaylarında görev yapan ajan Carrie’nin her zaman sakin ve soğuk kanlı olması gerekiyor. Diğer dizi seçenekleriniz ise; Empire, Elementary, Nurse Jackie olabilir.

2. Boğa – Jane The Virgin


Gerçek bir Boğa burcunun sadakatine sahip Jane, geleneksel bir ailede büyümesinin de etkisiyle biriyle birlikte olmak için evleneceği erkeği bekliyor. Ancak başına öyle bir şey geliyor ki sıradan bir kontrol sırasında doktorun yaptığı bir hatayla hamile kalıyor. Çocuğun babası ise dizinin sürprizi. Tüm bunlara rağmen Jane tıpkı bir Boğa burcu gibi aklı başında, becerikli ve inatçı tavrıyla her şeyin üstesinden gelmeyi başaracak. Beğeneceğinizi düşündüğümüz diğer diziler ise; Grey’s Anatomy, The Great British Baking Show, Parks and Recreation.

3. İkizler – Orphan Black

orphan-black
Tek bir kişilik İkizler için asla yeterli değildir. Onlar daima birden fazla ruh haline sahip olurlar. Yetim ve dışlanmış olan Sarah Manning, bir dizi olayın ardından kendisinin klonu olan 12 kişinin daha olduğunu fark eder. Kendisine benzeyen birini bir trenin altında kalmak üzereyken görüp onun kimliğini alan Sarah, artık tamamen farklı biri olmuştur. Bu dizi ise tam da İkizler burcunun değişken ruh haline uygun. Diğer dizi seçenekleri ise; Documentary Now, Black Mirror, 30 Rock

4. Yengeç – Six Feet Under

six-feet-under
Yengeç burçlarının en önemli özellikleri oldukça duygusal olmaları. Six Feet Under, cenaze evine sahip bir ailenin işin başındaki babalarını kaybetmeleriyle değişen hayatlarını anlatıyor. Yengeçlerin hassaslığı ise bu diziyi izlemeleri için başlıca bir sebep. Aile üyelerinin değişimleri ve çatışmasının işlendiği bu dizi aralarındaki ilişkilerin güzelliğinden ve getirdiği acıdan dolayı yengeçleri ağlatacak. Oldukça duygusal bu diziye tabii ki duygusal Yengeç burçları yakışır. Diğer seçenekler ise; This Is Us, Parenthood, Last Tango in Halifax, Sex and the City

5. Aslan – Crazy Ex-Girlfriend

crazy
Eğer bir Aslan burcuysanız muhtemelen her zaman gösterişli bir müzikalin ana karakteri gibi davranırsınız. Sadece tüm dikkatleri toplamazsınız ayrıca olağanüstüsünüzdür. Rebecca Bunch da zekiliği, hazırcevaplığı ve kültürel açıdan zenginliği tam olarak Aslan burcunu yansıtan özellikler. Lisede onu terk eden arkadaşıyla, yıllar sonra bir avukat olduğunda karşılaşan ve ona hala anormal derecede takık olan Rebecca, kariyeriyle ilgili tüm fırsatları elinin tersiyle itip eski sevgilisinin peşinden Kaliforniya’ya gider. GEnç bir avukat olsa da hala lise yıllarındaki gibi biraz delidir. Müzikal tadındaki bu gösterişli dizi tam Aslan burçlarına göre. Aşk, gösteriş ve tutku… Aslan burçları için diğer dizi önerileri; Broad City, Unbreakable Kimmy Schmidt, Transparent.

6. Başak – The Wire

the-wire
Bu dizideki karakterler düzensiz bu dünyadaki düzeni kurmakla görevlendiriyorlar. Bu size de Başakları hatırlatmadı mı? Polislerin güçlerini sadece kendi sistemleri ve uyuşturucu satıcılarını korumak için kullandığı bir düzende The Wire, polisler ve siviller arasındaki düzeni çok gerçekçi bir dille anlatıyor. Disiplinin burçlar arasındaki temsilcisi olan Başaklar bu dizide kendilerini bulacaklar. Diğer dizi önerileri; Sherlock, Luther, Breaking Bad

7. Akrep – True Blood

true-blood
İlişkiler, kan ve şiddet… Vampirlerin varlığının tüm dünyaya açıklandığı ve insan kanıyla beslenmemeleri için sentetik insan kanının üretildiği bir Amerika’yı anlatıyor dizi. Bir vampir dizisinden daha çok doğaüstü olayların anlatıldığı fantastik bir dizi True Blood. Bon Temps kasabasında doğaüstü güçlere sahip olan ve garsonluk yapan Sookie Stackhouse ve bir vampir olan Bill Compton ile tanışmasıyla başlayan olaylar Akrep burçlarını sadakate verdikleri önem sebebiyle etkileyecek… Diğer dizi önerileri; American Horror Story, Hannibal, Sons of Anarchy.

8. Terazi – Skins

skins
Oldukça sosyal insanlar olan Teraziler için Skins en uygun dizi diyebiliriz. Skins’deki birçok karakter eğlenmeyi seviyor ve dizideki heyecan hiç bitmiyor. Klasik bir gençlik dizisinden farklı olan bu dizide hiçbiri masum olmayan gençler ve onların problemleri işleniyor. Diğer dizi önerileri; Pretty Little Liars, One Tree Hill, Downton Abbey.

9. Yay – Doctor Who

doctor-who
Keşfetmeyi, seyahat etmeyi bir tutku haline getiren özgür ruhlu Yay burçlarını tüm dünya üzerindeki ülkeler bile tatmin etmiyor. Bu yüzden ünlü İngiliz dizisi Doctor Who, yaptığı zaman yolculukları ve gittiği yerlerle Yay burçlarına biraz olsun iyi gelebilir, sürekli keşfetme ve öğrenme isteklerini dizginleyebilir. Diğer dizi önerileri; Parts Unknown, Great News, Bob’s Burgers

10. Oğlak – Call the Midwife

midwife
Eğer ortada bir problem varsa ilk kimi ararsınız? Tabii ki Oğlak burçlarını. Sorumluluk duyguları yükseklerde olan ve başladığı işi asla bitirmeden bırakmayan pratik Oğlak burçları 1950’lerde küçük bir kasabada rahibelik ve hemşirelik yapan kadınların zorlu yaşamlarını anlatan diziyi çok sevecekler. Diğer dizi önerileri; Mad Men, Veep, How to Get Away With Murder.

11. Kova – Black Mirror

black-mirror
Kova burçları vakitlerine çok önem verirler ve bu nedenle izledikleri şeyin iyi olduğuna emin olmak isterler.Her bölümünde toplumsal olayları teknoloji üzerinden eleştiren Black Mirror Kova burçlarını sorgulamaya ve verimli vakit geçirmeye itecek. Diğer dizi önerileri; Room 104, American Horror Story, Fargo.

12. Balık – Ones Upon A Time

once
Neden bir masalda yaşamak yerine gerçek dünyada yaşıyorum ki? Bu soru belki de Balıkların her gün kendilerine sorduğu soru olabilir. Bu güne kadar efsaneleşmiş birçok masal kahramanını gerçek dünyada bir hikayenin içinde izleyeceğiz. Bir Balık burcu için daha iyi bir dizi olamazdı galiba. Balıkaların hayalperest ve duygusal tarafına dokunacak bu dizi dışındaki tavsiyeler; Twin Peaks, Lovesick, Outlander.

Kaynak; 1

1 Yorum

  1. Erdoğan Er

    January 6, 2018 at 12:12 pm

    Yengeç Six Feet Under mı? saçma. bir yengeç olarak diziden hiç keyif almadım ama bir Doctor Who fanatiğiyim denebilir

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>