Hangi Diziyi İzleyeceğine Karar Veremeyenler İçin Her Burcun Özelliklerine Göre Netflix Dizisi

October 19, 2017

Her şey bitti burcumuz dizilere de mi karar veriyor demeyin... Sevdiğimiz dizileri karakteristik özelliklerimiz doğal olarak burçlarımızın özellikleri çok etkiliyor. Bazen birimizin çok sevdiği bayılarak izlediği diziyi bir başkası sıkıcı bulabiliyor. Biz de burçların özelliklerine göre hangi Netflix dizisini sevebileceklerini listeledik... Bu aralar yeni dizi arayışındaysanız ya da burcunuzdaki diziyi henüz izlemediyseniz bu öneriler yeni bir diziye başlamak için güzel bir seçenek olabilir😇

1. Boğa - Gilmore Girls: A Year In The Life

gillmore-girls Boğa burcu için şüphesiz en uygun dizi Gilmore Girls. Boğa özellikleriyle tam bir Rory Gilmore karakteri diyebiliriz. Boğa burçları sadık bir arkadaş ve sevgili aynı zamanda oldukça işine düşkün ve çalışkan olurlar. Aynı zamanda değişiklikleri severler ve kolayca uyum sağlarlar. Boğalar aile ortamını ve evlerini çok severler, ailelerine bağlı olurlar. Tıpkı Rory ve onun en yakın arkadaşı, sevgi dolu ve eğlenceli annesi gibi. Boğalarla ilgili en kötü şey ise muhtemelen inatçı olmaları. Rory ise kesinlikle inatçı ama bir o kadar da sevimli biri. Boğa burcu kafasına bir şey koyduysa mutlaka yapar, tıpkı Rory gibi...

2. İkizler - The O.A

the-oa Genellikle popüler insanlar olan ikizler burçlarının hisleri de oldukça kuvvetlidir ve zekidirler. İçgüdüleri kuvvetlidir ve iç sesini dinlerler hep. Aynı zamanda dünyayı daha fazla keşfetmeye, öğrenmeye hevesli olurlar. Tüm bu sebeplerle ikizler burcunun Netflix dizisi kesinlikle The O.A. Diziyi henüz izlemediyseniz izler izlemez Prairie karakteriyle özelliklerinizin ne kadar benzeştiğini fark edeceksiniz. Prairie, yıllar önce ortadan kaybolmuş ve sonunda ailesinin yanına, evine geri dönmüş genç bir kadın. Ancak Prairie ortadan kaybolmadan hemen önceki halinden çok farklıdır ve herkes onun anlattığı hikayeler yüzünden deli olduğunu düşünüyor. Sonunda sırrını ruhani bir buluşmayla güvendiği kişilere açıklıyor. Bilim kurgu türündeki The O.A nefes kesen bir hikayeye sahip. Eğer doğaüstü şeyleri seven bir ikizler burcuysan bu dizi tam sana göre!

3. Yengeç - Stranger Things

stranger-things Eğer bir yengeç burcuysan senin Netflix dizin Stranger Things çünkü yengeçler evde vakit geçirmeyi çok severler. Ayrıca çevresindeki kişilere zarar gelmemesi için oldukça cesur olabilirler. Tüm bu yönleriyle aslında neredeyse baş rolde olan tüm karakterleri yansıtıyor yengeç burçları. Çünkü hepsi sevdiklerini korumak için oldukça cesur. Dizide anlatılan birbirinden zeki ve sevimli çocuklar birbirine yardım etmek ve kaybolan arkadaşlarını bulmak için büyük bir mücadele veriyorlar. Bu sırada birçok doğaüstü olayla karşılaşarak sırları çözmeye çalışıyorlar.

4. Aslan - Master of None

Master of None Eğer bir aslan burcuysan ihtiyacın olan şey aşk ve romantizm ve sana istediğini verecek dizi ise Master of None. Modern ilişkilerin eğlenceli bir dille anlatıldığı bir dizi. İlk sezonunda genç bir adamın yeni tanıştığı etkileyici, komik ve aşırı zeki kızla flört sürecini anlatıyor. Aslanlar genelde kendine güvenen ve zaman zaman ukala görünen insanlardır. Tıpkı dizinin asıl karakteri gibi. Tabi ki oldukça çekici ve tatlı olan karakter tıpkı aslan burçları gibi zaman zaman kendini beğenmiş biri haline geliyor. Eğer birinci sezonu seversen ikinci sezona da bayılacağına eminiz.

5. Başak - Bloodline

bloodline Yalnız vakit geçirmeyi seven iyi kalpli başak burçları eğer sessizlerse muhtemelen bir şey üzerine kafa yoruyor ve derinlemesine düşünüyordur. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmeyi ve kafalarında kurmayı severler. Tüm bu sebeplerle başak burçlarının dizisi kesinlikle Bloodline. Dizi oldukça sakin ve sessiz ilerliyor ama içinde birçok olayı da barındırıyor. Hikaye ilginç bir şekilde ilerliyor ve başak burçlarının izlerken düşünüp çözmeye çalışabileceği birçok detay barındırıyor. Başak burçlarının yine yalnız kalmak istedikleri anlarda izleyebilecekleri sürükleyici ve düşündürücü bu dizinin tüm sezonlarını bir solukta bitirmek isteyeceksiniz.

6. Terazi - One Day At A Time

13-one-day-at-a-time.w710.h473 Terazi burçları adaletli olmayı çok önemserler ve insanların neyi hak edip etmediklerini iyi düşünür ve karar verirler. Ailelerini çok önemserler ve yakınlarını mutlu etmek için ellerinden geleni yapacakları gibi bu uğurda bazı şeylerden de vazgeçebilirler. 1970'ler aynı adla yayınlanan dizinin modern versiyonu olan One Day At A Time, aynı çatı altında yaşamaya çalışan aile bireylerini anlatan harika bir sitkom. Dizide Penelope, onun ergenlik çağındaki oğlu Alex, kızı Elena ve annesi Lydia'nın birbirine destek oldukları hikayeleri anlatılıyor. Penelope ise her şeyle mücadele eden ve çocukları için birçok şeyden vazgeçen fedakar bir anne. Dizide birçok sosyal probleme dikkat çekiliyor ve adalet kavramı üzerinde duruluyor.

7. Akrep - Love

love-tv-series Eğer bir akrep burcuysan zaman zaman kendini rahatlatmaya ihtiyacın olur ve bunu yapmazsan gerçekten huysuz ve çekilmez biri haline gelebilirsin. Aynı anda hem aşırı düşünceli hem de çok kaba bir insan da olman mümkün. Tüm bu özellikler de bize Love dizisindeki Mickey karakterini hatırlatıyor. Zeki bir radyo programcısı olan Mickey işinde çok iyi ancak zaman zaman kötü bir ruh haline bürünüyor. Eğer bir akrep burcuysan Love dizisine kesinlikle bir göz atmalısın çünkü biz bayılacağına eminiz. Los Angeles'da bir markette tesadüfen tanışan ve flört etmeye karar veren 2 insanın kararsızlıklarını ve ilişkileri üzerine kararlarının nasıl sürekli değiştiğini anlatıyor. Kulağı karmaşık gelse de akrep burçları bu dizide kendinden bir şeyler bulabilirler.

8. Yay - Girlboss

girl-boss Eğer bir yay burcuysan akıllı, özgür, havalı ve maceraya atılmaktan korkmayan bir karaktere sahipsin demektir. Bu özelliklerinle tam olarak Girlboss'un Sophia karakterini yansıtıyorsun. Kariyerin ve işinde iyi olmak seni mutlu ediyor ve bunun için her şeyi yapıyorsun. Dizide moda sektörüne atılmak isteyen ve bugüne kadar başarısızlarla dolu bir hayatı olan Sophia'nın kendi işini kurma macerasına ortak olacaksınız. Kendi yolunu çizmek isteyen Sophia her sorunla baş etmeye ve kendi kurallarına göre ilerlemeye çalışıyor. Bir ayakkabı mağazasında çalışırken hayallerini gerçekleştirmek için cesaretini topluyor ve hayatı büyük bir hızla değişmeye başlıyor. Bu değişim ve Sophia'nın özgürlüğüne düşkün ruhu yay burçlarının bu diziyi sevmeleri için en temel sebepler aslında. Belki de Sophia'da kendinizi bulacaksınız...

9. Oğlak - Grace and Frankie

grace-and-frankie Oğlak burçları genelde azimli, kendinden emin ve güçlü insanlar olurlar. İnanılmaz bir çalışma ahlakına ve başarılarla dolu bir hayata sahip olmak isterler. Tüm bu özellikler tıpkı Grace and Frankie'deki Grace karakterine benziyor. Grace tüm hayatı boyunca kariyer yapmak için çalışmış ve başarılarla dolu bir kariyere sahip bir kadın. Emekli olduktan sonra işlerini kızına devreden Grace en yakın arkadaşıyla yeni bir iş kurar ve hayatının ondan bir şey beklenilmediği döneminde kendini kanıtlamaya ve tekrar başarılı olmaya çalışır. Eğer sen de Grace kadar hırslı ve çalışkansan Grace and Frankie kesinlikle senin dizin. Diziyi izlerken birçok yeni şey öğrenebilir ve onların hikayesinden ilham alabilirsin. Ayrıca Grace and Frankie izlerken çok eğleneceğinizi de garanti ediyoruz!

10. Kova - Orange Is The New Black

orage-is-the-new-black Kova burcu olan insanlar aynı anda iki farklı ve zıt şeyi istemeleriyle bilinirler. Mesela hem yalnız kalmak hem de aşırı sosyal olmak gibi. Tıpkı Orange Is The New Black'deki mahkumlar gibi... Onlar da bir yandan birlik olmak ve birlikte vakit geçirmek isterken bir yandan da bir başlarına kalıp bir şeyler okumak veya hayatlarını, geleceklerini düşünmek istiyorlar. Muhtemelen çoktan izlemiş olabilirsiniz bu diziyi ama hala izlemediyseniz kadın mahkumların yaşamlarına hem eğlenceli hem de gerçekçi bir bakış açısıyla yaklaşan bu yapımı kaçırmamalısınız. Kova burcunun genel yargı ve kurallara olan uyumsuz olma huyu bu diziyle kabaracak ve kadınların uğradıkları haksızlıklara karşı mücadeleci ruhları kabaracak.

11. Balık - 13 Reasons Why

13-reasons-why Çevresindeki insanlara fazlaca sevgi besleyen insanlardır balık burçları. Onların davranışlarından duygularını hissedebilir ve onları anlayabilirsiniz. Bu yüzden balık burçlarına en uygun dizi 13 Reasons Why. Başladığı günden beri herkesin dilinde olan bir dizi aslında, bu yüzden izlemiş olmanız muhtemel. Ama hala izlemediyseniz duygusal balık burçlarını ağlatabilecek güçte bir dizi olduğunu söyleyebiliriz. Belli bir bölge içinde geçen ve genç bir kızın intiharının ardından bıraktığı kasetlerle ilerleyen dizide karakterlerden oldukça etkilenecek ve karmaşık duygulara sürükleneceksiniz.

12. Koç - House of Cards

_DG29102.NEF Tam bir lider olan koç burçlarını hiçbir şey biriyle mücadele etmekten daha fazla mutlu edemez. İstedikleri bir şey varsa onu elde etmeden asla peşini bırakmazlar. İş hayatlarında yoğun olurlar ve çok fazla çalışırlar, işlerine aşıktırlar. Tüm bu özellikler koç burcunun House of Cards dizisiyle eşleşmesini sağlıyor. Baş karakterler ve karı-koca olan Claire and Frank Underwood neredeyse tüm özellikleriyle koç burcunu yansıtıyor. Kazanma hırsları bir politikacı olan Frank Underwood'u istediği şeyi elde edene kadar durmamaya zorluyor ve bu uğurda her şeyi yapıyor. Umarız siz bu kadar hırslı değilsinizdir, sebebini ise hala House of Cards'ı izlemediyseniz izlediğinizde anlayacaksınız... Kaynak; 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>