Hayatını Zincirlenmiş Olarak Yaşayan Boğanın Özgürlüğüne Kavuşunca Yaşadığı Mutluluk

September 5, 2017

İnsan nüfusunun artmasıyla beraber ihtiyaçları da artmakta ve bunun sonucunda milyonlarca hayvan kötü şartlarda hızlı bir şekilde yetiştirilmeye çalışıp tüketim halkasına eklenmekte. Yeni nesil tüketicilerin organik ürünlere, çevre dostu üretim yöntemlerine ve hayvanlara kötü muamele edilmemesine gösterdiği hassasiyet ile bu şekilde yetiştirilen hayvanları korumaya yönelik çalışmalar yapılmaya başlandı. Bu şekilde yetiştirilen hayvanları tek tek kurtarmaya çalışan kurumlar olduğu gibi bu tüketim çılgınlığına yetişebilmek için yapay et gibi çalışmalar da yapılmakta. ABD’nin San Fransisco kentinde kurulan Memphis Meats şirketi, hayvan hücrelerinden dana, tavuk ve ördek eti üretme projesi için Mirosoft kurucusu Bill Gates ve Virgin Group kurucusu Richard Branson’ın yanı sıra, dünyanın en büyük tarımsal ürün şirketi Cargill’den de destek alarak yapay et üretmek için çalışmalarına başlamış.

Gut Aiderbichl’ın sahip olduğu barınak şu ana kadar 500 tane bu tarz da yetiştirilmiş hayvanı özgürlüğüne kavuşturmuş. Onlardan bir tanesinin hikayesini okumak ve görmek eminiz ki sizinde bu konudaki farkındalığınızı artıracaktır.

Boğa Bandit hayatı boyunca çelik bir kafeste yaşadı. Ufacık alanlarda yaşamaya çalışan ve asla kafesinin dışına çıkmamış milyonlarca hayvandan birisiydi sadece.

bandit6

Bir boğa için özgürlüğün önemli ve gerekli olmadığını veya burada doğup büyüdüğü için özgür olmayı hayal edemediğini düşünebilirsiniz.

bandit4

Zincirlerinden kurtulup özgür olduğunu anladığı anda ahırın içinde yaşadığı ve gösterdiği mutluluk zıplamalarını gördüğünüzde eminiz ki artık böyle düşünemeyeceksiniz.

bandit2

Bandit ve kurtarıcısı bir araya geldiğinde Bandit’in sanki kurtarıcısına teşekkür ettiğini hissedeceksiniz. Umut ve özgürlük için güzel bir sahne.

bandit5

Aşağıda bu kurtuluşun videosunu bulabilirsiniz!

Kaynak: 1

 

 

 

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>