Yalnızca BluTV Platformundan İzleyebileceğiniz 8 Beğeni Toplayan Dizi

October 26, 2017

Son zamanlarda TV izleme alışkanlıklarımızı oldukça değiştirmeye başlayan dijital TV platformlarından birisi olan BluTV, aynı zamanda ilk “profesyonel” internet dizimiz olan “Masum”un da yapımcısı. Masum’un başarısından sonra, izleyicisine yeni özgün yapımlar da sunan platform, aynı zamanda birçok sevilen yabancı dizinin de Türkiye yayın haklarını ellerinde bulunduruyorlar. Netflix dizileri tadında yeni özgün projeler beklediğimiz BluTV platformu üzerinden izleyebileceğiniz yerli ve yabancı diziler:

1. 7YÜZ

7yüz-dizisi-blutv
Birbirinden farklı 7 hikayeden oluşan dizide, karakterler en karanlık taraflarıyla yüzleşiyor. Esas soru ise bu yüzleriyle tanıştıktan sonra hiçbir şey olmamış gibi eski normal hayatlarını sürdürebilecekler mi? “Yerli Black Mirror” benzetmeleri yapılan dizi, şu sıralar platformun en çok konuşulan yapımlarından birisi. 7YÜZ, zengin oyuncu kadrosunda; Tilbe Saran, Genco Erkal, Cem Davran, Melisa Sözen, Damla Sönmez ve Belçim Bilgin gibi oyuncuları barındırıyor.

2. Masum

masum-dizi
Ülkemizdeki internet dizilerinin miladı kabul edilen “Masum”; Haluk Bilginer, Serkan Keskin, Okan Yalabık, Tülin Özen, Ali Atay ve Bartu Küçükçağlayan gibi sevilen oyunculardan oluşan bir kadroya sahip. Hikayenin merkezinde yer alan Emekli Komiser Cevdet, ömrünün son yıllarını geçirmek için eşiyle birlikte küçük bir çiftlik evine yerleşmiştir. Sükunet içerisinde geçirdikleri hayatları bir gece yarısı küçük oğullarının korkunç bir haberle eve gelmesiyle bozulur.

3. Sıfır Bir

116570-maxresdefault
Adana’da çekilen ve bir dönem yalnızca Youtube’da yayınlanan Sıfı Bir, kısa sürede bir internet fenomeni haline gelmiş ve yayın platformlarının radarına girmişti. BluTV’de ilgi çeken bu yapımı ıskalamadı ve suç temalı bu yerel diziyi platformuna taşıdı. Dizi, grup gencin haksızlıklara ve uyuşturucuya karşı verdiği mücadeleyi anlatıyor. Kendi adaletini kendi elleriyle sağlamaya çalışanların ibretlik öyküsü…

4. The Handmaid’s Tale

fd66d801fd13009cc8db2367b349008e-600x367
Hakkında bir çok olumlu yorum yapılmasına rağmen ülkemizde hak ettiği ilgiyi tam anlamıyla göremeyen The Handmaid’s Tale, Emmy ödüllerine damgasını vurduktan sonra daha fazla yerli izleyicinin ilgisine mazhar oldu. “1984” benzeri bir distopya örneği olan dizinin hikayesi, ataerkil ve totaliter bir kurgusal rejimi konu alıyor. Yakın gelecekte geçen hikayede, erkek egemen bu rejim çevresel felaketlerden ve oldukça düşen doğum oranlarından da etkilenerek oldukça acımasız bazı radikal uygulamalar başlatmıştır.

5. Victoria

lord-melbourne-rufus-sewell
Başrollerinde; Jenna Coleman, Daniela Holtz, Adrian Schiller’ın yer aldığı dizi aşk, entrika ve politik oyunların tam merkezine düşen, henüz 18 yaşındaki Kraliçe Victoria’nın hikayesini anlatıyor. Amcası Kral IV William ölümüyle 18 yaşındaki genç Victoria, birden kendisini Büyük Britanya İmparatorluğu’nun Kraliçesi olarak bulur…

6. The Young Pope

the-young-pope
Hristiyan dünyasında oldukça yoğun ilgi gören The Young Pope, özellikle Katolik çevrelerden ciddi tepkiler almış ve çokça konuşulmuştur. Dinde geleneksel anlayıştan uzaklaşıp devrimsel bir yaklaşıma inan Amerikalı genç bir din adamının, yeni Papa seçilmesiyle başlayan hikaye 10 bölümlük dizi formatında izleyicilerle buluşuyor. Başrolde yer alan ünlü aktör Jude Law, pek çoklarına göre şimdiye kadarki en iyi oyunculuk performanslarını sergilemiş.

7. Sahipli

blutvnin-yeni-yapimi-sahipli-nasil-bir-dizi_131324127552301882
İlk yerli korku dizimiz olan “Sahipli”, Musallat, Siccin gibi korku filmlerinin yönetmeni ve senaristi olan Alper Mestçi’nin imzasını taşıyor. Aşkın tarifini lanet üzerinden yapan dizi, geçmiş travmaları olan iki yaralı gencin aşkını konu ediniyor. Sahipli, diğer taraftan da bu ilişki çevresinde şekillenen tuhaflıklar ile izleyiciye alışık olduğunun dışında bir hikaye sunuyor.

8. Fearless

fearless_episode1_-04
Bir insan hakları avukatı Emma Bonville, üstlendiği zor ve tehlikeli davalarla tanınmaktadır. 14 yaşındaki bir kızı öldürmekle suçlanan Kevin Rusell’ın suçlu olmadığına inanmaktadır ve bunu kanıtlamak için önünde zorlu bir süreç onu beklemektedir.

En Güncel Bilgiler ve En Eğlenceli Paylaşımlar İçin Sayfamızı Takip Edin

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>