Sağlıklı Bir İlişki Yaşamak İstiyorsanız Bilim Dünyasının Söylediklerine Kulak Verin

December 1, 2016

Yıllar yılı “işsiz güçsüz bilim insanları” diye dalga geçtik, İsviçreli, İngiliz, İskoç bilim insanlarının abuk sabuk araştırmalarıyla eğlendik. Hatta 3 açılı diş fırçasıyla yıllarca dalga geçtik de yine de doyamadık. Şimdi sizler için bilim dünyasının ilişkilere bakış açısını sergileyen araştırmaları tek bir içerikte toplamaya karar verdik.

Uzun boylu, kısa, bekar, sakallı, vegan, vs. kim varsa toplansın, bilim dünyasının hepinize diyecekleri var. Her ne kadar bu içerik bazı şeyleri ti’ye alıyor gibi görünse de, yazacaklarımızın hepsi gerçek bilimsel araştırmalara dayanmaktadır, emin olun.

1. Kadınlar, eğer sağlıklı bir ilişki istiyorsanız adres sakallı erkekler!

01
Sakal derken keçi sakal, top sakal, kirli sakal, vs. değil. Bilim dünyası aynen şunu diyor bizlere “Komple sakallı erkekler uzun süreli ilişki yaşamada çok daha başarılı.” Queensland Üniversitesinden Barnaby Dixon tarafından yürütülen araştırmaya göre, tam sakallı, Barnaby’nin tabiriyle “kürklü” erkekler, uzun süreli ilişki yaşamada ve evlilikte babyface erkeklere göre çok daha başarılı oluyormuş. Bizden söylemesi.

2. Kadınlar bir ilişki yaşamak için çok da istekli olmayın, bekar kadınlar çok daha kaliteli orgazm oluyormuş.

02
Bunu biz değil, Turku Üniversitesi söylüyor. Turku Üniversitesi’nden Annika Gunst’un Kadın Cinselliği üzerine yaptığı yedi yıllık araştırmanın sonuçlarına göre bekar kadınlar, evli ve uzun süreli ilişkisi olan kadınlara nazaran çok daha kaliteli ve tatmin edici bir orgazm tecrübesi yaşıyor. Artık uzun süreli bir ilişki mi istiyorsunuz yoksa sağlam bir orgazm mı karar sizin?

3. Aman sevgilim olsun da boyu falan önemli değil… Diyenler bi bakar mısınız?

03
İngiltere’deki Exeter Üniversitesi’nde gerçekleştirilen genetik temelli bir araştırmaya göre, kısa boylu erkekler daha az para kazanıyor! Benim için para pul önemli değil, seveyim yeter diyorsanız siz bilirsiniz, ama masraflar artıp da para yetmeyince hiç bize gelmeyin. Bu arada aynı araştırmada kilolu kadınların da kısa erkekler gibi daha az kazandığı ortaya çıkmış.

4. Erkek adam salata yemez öyle mi? Bir daha düşünün deriz.

04
Erkek ter örneklerinin kadın deneklere koklatılmasıyla gerçekleştirilen ve sonuçları “Evrim ve İnsan Davranışı” isimli dergide yayımlanan bir araştırmaya göre kadınlar daha çok meyve ve sebze tüketen erkekleri et, yumurta, yağlı gıdalar tüketen erkeklere göre daha çekici buluyor. Salata bazlı beslenmenin erkek vücudunu kadınlara daha çekici gösterdiği artık bilimsel bir gerçek. Sizce hala mı kebap?

5. Maalesef yine sakal, yine çekicilik…

05
Her ne kadar sakalın çok kirli olduğu, hatta içinde dışkı parçaları bulunduğu falan söylense de, Evrimsel Biyoloji Güncesi isimli dergide yayımlanan bir araştırmaya göre kadınlar sakallı erkekleri çok daha çekici ve karşı konulmaz buluyor. Elçiye zeval olmaz, siz yine de sinekkaydı tıraşınızı olun ama lumberseksüel erkekler parayı topluyor bunu da bilin.

6. Kızların efendi adam yerine piç tercihi ispatlandı!

06 13.20.18
Evet, maalesef böyle bir tercih gerçek. Yapılan bir araştırmaya göre kadınlar “bad” diye tabir edilen erkeklere daha meyilli oluyorlar. Artık karar sizin.

7. Sırf seksi diye bir erkeğe gönül vermeden önce iki kere düşünün.

07
Çünkü İndiana Üniversitesi’nde yapılan ve “Rehber Psikoloji Günlüğü” isimli dergide yayınlanan, 19.453 erkek üzerinde gerçekleştirilmiş bir araştırmaya göre seksi erkekler ruhsal problem yaşamaya çok daha meyilli. Seksi bir erkekle birlikte olacağım diye depresyonla mücadele derneğine dönmeyin!

8. İyi bir cinsel hayat için bira içen kişileri yakın takibe almakta fayda var.

08
Çünkü İsviçre’de gerçekleştirilen kapsamlı bir araştırmada alkol, özellikle de bira tüketen kadın ve erkeklerin, ama özellikle kadınların seks konusunda çok daha cüretkar olduğu ortaya konmuş. Yani bira içen kadınların çok daha renkli, coşkulu ve fantezili bir cinsel yaşamı olduğunu söylesek yanlış bir şey demiş olmayız.

9. Köpeğiyle arkadaş olan biri hakkında olumlu düşünmeniz normal, ama bakın bilim ne diyor.

09
ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, köpeğiyle kanka olduğunu düşünen insanlar tartışmasız bir embesil! Çok afedersiniz ama bunu gerçekten bilim söylüyor. Tamam hayvan sevmek güzel ama bunu abartırsanız embesilliğe kayıyorsunuz.

10. Öğretmen sevgilim var, harika değil mi? DEĞİL!

010
Çünkü çeşitli meslek grupları üzerinde yapılan kapsamlı bir araştırmaya göre aldatmaya en meyilli meslek grubu öğretmenlik. Özellikle de kadın öğretmenler bu konuda başı çekiyor. Yine de kadın için en ideal meslek öğretmenlik diyorsanız siz bilirsiniz tabii, ne diyelim.

11. Kadınlar maalesef size güzel haber veremiyoruz…

011
İngiliz Medikal Dergisi’ne göre “erkekler tam bir aptal!”. Nasıl bir araştırma yaptılar, örneklemeyi neye göre yaptılar, araştırmada kaç. erkek yer aldı bilmiyoruz, ama yayınlanan sonuç aynen şu şekilde: “Men are actually stupid idiots.” Ne diyelim ki bunun üstüne?

12. Boyu değil işlevi önemli… ama neyin boyu?

012
Erkekler boyunun önemli olmadığını düşünüyorsunuz, doğrudur. Kadınlar belki “onun” boyuna bakmıyor ama sizin boyunuza bakıyor. 2016 yılında Kişilik ve Bireysel Farklılıklar Dergisi’nde yayımlanan bir araştırmaya göre kadınlar erkeklerin boyuna önem veriyor ve kendilerinden uzun olmasını tercih ediyor. Hobbit bunu beğenmedi…

13. Sevgilinizin nasıl biri olduğunu anlamak için çocukların ona nasıl davrandığına bir bakın deriz.

013
Nedeni basit, Psikolojinin Sınırları isimli dergide yayımlanan bir makaleye göre çocuklar güvenilmez ve çirkin insanlara yaklaşmıyorlar, zorla yaklaşılırsa da ağlıyorlar. Yani çocuklarla iyi anlaşan birinin güzel ve karakterli biri olduğunu söylemek hiç de yanlış değil. Ama çocuk sevgilinizi görünce kaçıyorsa bizce siz de kaçsanız iyi olur.

14. Sevgiliniz dizi meraklısı mı? Sevişmeyi unutun o halde…

014
Cambridge Üniversitesi’nden profesör David Spiegelhalter; Çok dizi izleyen kişilerin dizi izlemeyen kişilere oranla %40 daha az seks yaptığını tespit etmiş. Dizilerde görülen çıplaklık, entrika ve heyecanlar kişiye yetiyor ve seks yapma isteğini azaltıyor. Sevgiliniz heyecanla Game of Thrones’un yeni sezonunu bekliyorsa geçmiş olsun.

15. Tek gecelik ilişki arıyorsanız sigara ve alkol doğru bir tercih.

015
Belçika’da bulunan Ghent Üniversitesi’nden araştırmacı Eveline Vincke’nin yürüttüğü bir araştırmaya göre kadınlar tek gecelik ilişki için sigara ve alkol tüketen erkekleri tercih ediyor. Artık bu erkeklerin tek gecelik ilişkiye meyilli olduklarını mı düşünüyorlar bilmiyoruz ama araştırmanın sonucu bu şekilde. 18-30 yaş arası 239 kadın arasında yapılan araştırmanın sonucuna göre sigara ve alkole devam.

16. Düzgün cümleler kuruyor, kendinizi net bir şekilde ifade edebiliyorsanız tebrikler, çekicisiniz!

016
Kuzey Carolina Üniversitesi araştırmacılarından John Donahue’nin gerçekleştirdiği bir araştırmaya göre kendisini doğru şekilde ifade edebilen, güzel hikayeler anlatan, kaliteli cümleler kuran kadın ve erkekler çok daha çekici bulunuyor.

Bonus – Aşıksanız gözünüz Brad Pitt’i bile görmüyor.

young man reading to his girlfriend
Rutgers ve New York Üniversitelerinden araştırmacıların bulduğu sonuca göre, bir ilişkisi olan insanlar, başkalarına çok seksi görünen kişileri bilinçsiz bir şekilde daha az seksi buluyor. Yani ilişkinizi bok etmezseniz aldatılmanız düşük bir ihtimal. Hadi gözünüz aydın.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>