Bundesliga’da Maç Yöneten ve Performansıyla Göz Dolduran İlk Kadın Hakem

September 11, 2017

Avrupa’da hafta sonu liglerde sayısız maç oynandı fakat, bir maç vardı ki aralarında belki de en dikkat çekici olanıydı. Almanya Bundesliga’da pazar günü oynanan Hertha Berlin-Werder Bremen maçında görev yapan Bibiana Steinhaus gösterdiği performansla erkek hakemlere adeta taş çıkardı.

Babasının yolundan giden Bibiana Steinhaus yapabileceği pek çok farklı meslek dalı varken hakemliği seçerek babasıyla meslektaş oldu.

Bibiana-Steinhaus_gallerylarge

2011’den bu yana Alman 2. Ligi’nde görev yapan 38 yaşındaki kadın hakem, bu hafta Almanya’nın en değerli ligi olan Bundesliga’da düdük çaldı.

Kickers-Offenbach-v-Karlsruher-SC-DFB-Cup

Hertha Berlin-Werder Bremen arasında oynanan ve 1-1’lik beraberlikle sonuçlanan maçta görev yapan Bibiana; böylelikle Lig tarihinin ilk kadın hakemi olmasının yanı sıra, Avrupa’nın büyük liglerinde düdük çalan ilk kadın hakem oldu.

ddddd

Karşılaşmanın öncesinde isminin okunduğu sırada seyirciler tarafından alkışlanan Steinhaus, futbolcular ile ilişkisinde oldukça otoriter davranarak herkesin beğenisini topladı.

100920171712150809304_2-41 (1)

Daha önce de birçok önemli maça çıkan Alman hakem, Londra Olimpiyatları’nda Kadınlar Futbol kategorisinde oynanan Japonya-ABD finalini de yönetmişti.

aaaa

Maçtan sonra da basına beyanat veren güzel hakem: “Dürüst olmak gerekirse maçın bitmesi beni rahatlattı. Yarından itibaren normal hayatıma dönmeyi iple çekiyorum” dedi.

bibibibibib

Daha önce 4.hakem olarak da görev yapan Steinhaus’un Guardiola ile Bayern München’i çalıştırdığı yıllarda kurduğu yakın diyalog o dönem medya tarafından da çok konuşulmuştu.

guardiola

İngilizlerin gelmiş geçmiş en iyi hakemlerinden biri olan Howard Webb ile yaşadığı ilişkiyle de gündeme gelen Bibiana Steinhaus’un bu sene Bundesliga’da daha birçok maçta düdük çalması bekleniyor.

media.facebook.f72eb071-9192-4d91-b864-a59628eb4919.normalized

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>