Geliriyle Sokak Hayvanlarını, Ürünleriyle de Kimsesiz Çocukları Mutlu Etme Şansı Tanıyan Proje

December 2, 2016

Sıcacık evlerimizde otururken, bu soğuk havalarda dışarıda yaşamak zorunda olan canlıları da unutmamamız gerekiyor. Sokaklarda yaşayan kedi ve köpek dostlarımız, sıkıntılarını dillendiremeseler de, yaşamak zorunda kaldıkları sokaklarda hayatta kalmayı bir şekilde öğreniyorlar. Ancak elbette, bizlerin de, özellikle bu soğuk kış aylarında, onlar için yapabileceğimiz bir şeyler var.

Geçen yıl sizlerle sokaktaki hayvan dostlarımız için tatlı ürünler tasarlayan gönüllü dostlarımızın projesini paylaşmıştık: “Geliri Sokak Hayvanlarını, Ürünleri Kimsesiz Çocukları Mutlu Edecek Güzel Proje”

Şimdi de, aynı projenin devam etmekte olduğu ve yeni yılda sevdiklerinizi sevindirirken bir yandan da sokaktaki canlara yardım etmenizi sağlayacak yeni ürünlerin çıktığı haberini sizlerle paylaşıyoruz. :) Buyrunuz efendim.

Burçak Beşlioğlu ve İnci Kutay, sokak hayvanlarının daha iyi bir hayat sürebilmesi ve yuva sahibi olabilmeleri için çalışan Barınak Gönüllüleri‘nde gönüllü iki isim…

1.burcakla.inci_-600x397

Ve yaklaşık iki senedir, sokak hayvanlarının tedavi, beslenme gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması için ünlü tasarımcı ve sanat yönetmenleriyle çalışarak tişört, çanta gibi ürünler tasarlıyorlar…

7-bgd-yeni
Satın aldığınız ürünlerin gelirinin tamamı, sokak hayvanlarının tedavisinde kullanılıyor. Eğer ‘aldığım eşya beni değil bir başkasını sevindirsin’ derseniz de, seçeceğiniz ürünler, kimsesiz çocuklara sizin yerinize hediye ediliyor.

Geçen yıl sizlerle bu anlamlı proje için hazırlanan tatlı mı tatlı ürünleri paylaşmıştık. Şimdi de aynı amaçla hazırlanan yeni seriyi paylaşıyoruz!

1-bgd-yeni
(Hatırlamak için şuradan lütfen.)

Burçak Beşlioğlu, İnci Kutay ve Barınak Gönülllüleri ve Hayvanlara Yaşam Hakkı Platformu (BGD) ortaklığıyla hazırlanan 2017 ürünleri hazır!

Kış aylarında sokak hayvanlarına destek olmak isteyen herkes bu sevimli ürünlerden edinebilir.

5-bgd-yeni
Burçak Beşlioğlu ya da İnci Kutay ile iletişime geçerek sipariş edilen tişört, çanta, mini cüzdan ve kalemlikleri satın aldığınızda gelirin tamamı sokak hayvanlarının tedavisinde kullanılıyor. Ayrıca ürünlerden sevdiklerime, kendime alayım, yeni yılda da kimsesiz çocukları sevindireyim derseniz, alacağınız ürünler sizin yerinize Koruncuk Vakfı çocuklarına ulaştırılıyor. Böylece hem kimsesiz çocukları, hem de sokak hayvanlarını sevindirmiş oluyorsunuz.

Üstelik bu seride tasarımları sadece illüstratörler, sanat yönetmenleri ve reklamcılar hazırlamadı; örneğin tasarımlar arasında ünlü yazar Kemal Hamamcıoğlu’nun da bir sözü yer alıyor…

kemal
Ve haberci, sunucu, TV programcısı Emre Buga da hayvanlar için kalemi eline alıp tasarım hazırlayanlardan.

Yeni seride küçük bir tasarımcı da var. 10 yaşındaki Zeynep Akbaharer de sokakta bulduğu ve şuan birlikte yaşadığı kedisini çizerek yeni seriye dahil olanlardan…

zeynep
Ve sevilen kedi illüstrasyonlari ile bilinen ünlü illüstratör Sadi Tekin, geçen sene olduğu gibi bu sene de, bir çizimi ile seriye destek verenlerden.

Seride yer alan bir tasarım; geçen sene zamansız bir şekilde kaybettiğimiz reklamcı, kedilerin annesi hayvansever Başak anısına…

basak_yeni
Ünlü illüstratör Aykut Aydoğdu, Ahmet Arif Eken, Atilay Aşkaroğlu, Berat Pekmezci, Dilem Serbes, Efe Kaptanoğlu, Volkan Ölmez de yeni seriye tasarımları ile destek veren diğer isimler.

Hayvanseverlere yeni yıl için bir de sürpriz var: Model seçmeksizin önceki seride yer alan çanta, tişört ve 3 adet defter alanlara; imzalı Ersin Karabulut posteri hediye!

ersin
Ürünlerden edinmek isteyenler Burçak Beşlioğlu’yla([email protected]) iletişime geçebilirler. Yeni yıl hediyesi bu tatlı hayvanseverlerden, sevindirmek ise sizden!

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>