Yaylada Kalp Krizi Geçiren Sahibini Arama Ekiplerinin Bulması İçin Çabalayan Kangal

August 24, 2017

Sivas’ın Gemerek ilçesinde yaşayan 71 yaşındaki Bezmi Durkut, yaylaya otlatmaya çıkarttığı hayvanlarını almak için akşamüstü evden ayrıldığında yanında kangal cinsi Karabaş isimli köpeği de vardı. Gece eve dönmeyince jandarmaya haber veren ailesi ve Durkut’u arayan ekiplere Karabaş yol gösterdi.

Bezmi Durkut akşamüstü yaylada otlayan hayvanlarını almak üzere köpeği Karabaş ile yola çıkıyor. Fakat gece geç saatlere kadar dönmeyen Durkut’un ailesi endişeleniyor ve jandarmaya haber veriyor.

KANGAL (1)

Arama ekiplerinin yanında giden Bezmi Durkut’un kardeşinin Karabaş’a seslenmesiyle uzaktan seslerini işiten köpek hemen yanlarına geliyor ve onları hareketleriyle kendisini takip etmeye zorluyor.

KANGAL (2)

71 yaşındaki Bezmi Durkut’u bulduklarında vefat ettiğini anlayan ekipler Karabaş’ın onun başında nöbet tutmuş olduğunu anlıyorlar. Cesedi otopsi yapılması için hastaneye kaldırılıyor.

KANGAL (3)

Karabaş’ın başından ayrılmadığı Bezmi Durkut’un naaşı kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği otopsi sonucuyla açıklandıktan sonra defnedildi.

KANGAL (1)
Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>