Beşiktaş Taraftarından Muhteşem Hareket: İşitme Engelliler İçin Sessiz Tezahürat

November 23, 2016

Konuya “Futbol güzel şey…” diye başlamak durumundayız. Çünkü yazarın futbol bilgisi, sadece bu cümleyi kurabilmesine elveriyor şu anda. :) Sizin de benim gibi futbol deyince aklınıza, taraftarların maç sırasında ettiği cinsiyetçi tezahüratlar, yaşanan kavgalar, küfür, kıyamet geliyor olabilir… Ancak aslında o iş her zaman öyle olmuyor. Bazen bazı taraftar gruplarından öyle güzel hareketler geliyor ki; insan gerçekten de “Futbol güzel şey!” demek durumunda kalıyor.

Taraftar gruplarından gelen muhteşem hareketler konusunda, rakip takımın taraftarıysanız bile, Beşiktaş’ın hakkını yiyemezsiniz; yemezsiniz sanıyoruz. Herhangi bir takımın taraftarı olmayanlar bile, Beşiktaş taraftarının bugüne kadar yapmış olduğu sosyal sorumluluk projelerinin hayranı. Eğer siz de böyle düşünüyorsanız, bu akşam gerçekleştirilecek olan Beşiktaş- Benfica maçını kaçırmamanızı tavsiye ederiz… Niye mi? Çünkü:

Beşiktaş taraftarı, bu akşam “dünyanın ilk sessiz tezahüratı”nı gerçekleştirecek!

sessiz-tezahurat-1

Irkçılığa ve işitme engelli bireylerin problemlerine dikkat çekmek için, Beşiktaşlılar, maç başlar başlamaz işaret diliyle tezahürat yapacaklar.

2-sessiz-tezahurat
Akşam Benfica ile oynanacak Şampiyonlar Ligi maçında Beşiktaşlılar, ses çıkarmadan tam 1 dakika boyunca önce “Irkçılığa dur de!”, sonra “Kara Kartal” tezahüratlarını işaret diliyle yapacaklar.

Bu muhteşem hareketi gerçekten alkışlıyoruz!

Beşiktaş taraftarı daha önce de, Van’da yaşanan depremden sonra oradaki soğuğa dikkat çekmek için, maçın 90. dk’sında sahaya atkılarını atmışlardı…

carsi_atki_van_empati_odulu

Ayrıca her fırsatta yardıma muhtaç olan köy okullarının yardımına koşanlar da onlardı…

carsi-koy-okullari

Yaşanan hiçbir şeye tepkisiz kalmamış; “Türkiye Çernobil olmasın” diye bağırabilmişlerdi…

nukleersiz-turkiye-carsi

Kendi yöneticilerine bile “Aklanın da gelin” demişlerdi…

aklanin-da-gelin

Ve daha niceleri… Bu tarz hareketleri futbol camiasında daha sık görmeyi ümit ediyor ve tüm Beşiktaşlıları bu düşünceli tavırları için gönülden tebrik ediyoruz!

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>