Karton Bardak Çizimleriyle Hem Dünyayı Gezen Hem Sokak Hayvanlarını Doyuran Genç

April 10, 2017

Kahve bardaklarına yaptığı çizimlerle hem seyahat hayallerini, hem de sokak hayvanlarına yönelik sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştiren gezginimiz, önceleri arkadaşlarına doğum günlerinde bardak çizerek girişmiş bu işe. Arkadaş çevresine çizerek yavaş yavaş insanların dikkatini üzerinde toplayan Berk Armağan, öyle böyle derken bir anda bunu kapsamlı bir projeye dönüştürmeye karar verir. Berk’in hünerlerini sunduğumuz listeyi okumak için mouse imlecini sayfayı açtıktan sonra aşağı doğru kaydırabilirsiniz.

Seyahat tutkusunu, bir yıl önce yapmış olduğu Türkiye turundaki otostopla keşfeden Berk Armağan, bu hayalini ailesine yük olmadan gerçekleştirebilmek için alternatif çözüm arayışları düşünmüş.

Aile ve arkadaşları tarafından güzel sanatlar alanında okuması yönünde tavsiyeler alsa da şu anda Türkçe Öğretmenliği okuyor.

İlk ticari deneyimini Taksim’de sokakta bu işi performans yaparak gerçekleştirmiş.

Sonrasında, açtığı Instagram hesabıyla 50 sipariş alır ve bu çizimlerin ücreti ile ilk gezisini gerçekleştirir.


”Belli bir ücret karşılığında 50’nin üzerinde bardak çizdim ve gezim için ihtiyacım olan parayı topladım. Sonra Balkanları ve Ukrayna’yı gezdim. Gezerken de bardaklara çizdim.”

Berk bardaklar aracılığıyla yalnızca seyahat hayallerini gerçekleştirmekle kalmıyor. Yurt dışından döndüğünde sokak hayvanlarına mama toplamak için 10 tane kedi ve köpek figürlü bardak hazırladı ve #1BARDAKMAMA projesi için 100 kiloya yakın mama topladı.

Yeni bir seyahat planı yapan Berk, Avrupa’yı gezmek için uçak ve interrail biletini aldı. Fakat seyahati boyunca harcayacağı bütçe için desteğe ihtiyacı var.

Berk Armağan’ın çalışmalarını ”Seyyahart” kullanıcı adıyla Instagram ve Facebook hesaplarından takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>