Dünyanın Kendi Etrafında Döndüğünü Düşünen İnsanların 16 Ortak Özelliği

January 2, 2017

İlgi odağı, popüler, dikkat çeken, küçük dağları ben yarattım, vb. ifadelerle özetleyebileceğimiz insanlardan bahsedeceğiz sizlere. Bencilliğin tanımını yeniden yapan, ilgi budalası deyimine farklı anlamlar katan bu arkadaşları derinlemesine tanıyacak, irdeleyeceğiz.

Bir kişinin gelmediğini görüyorum, onsuz başlamayalım kızar sonra… Nasıl? Bir cümlede özetledim aslında, ama yine de konuyu biraz daha açalım.

1. Saçlarının kötü görünüyor olması, akşam uykusunu tam alamamak, canlarının istememesi gibi şeyler çok geçerli geç kalma mazeretleridir, nokta!

01 bencil insanlar

2. En başta dedik zaten, bu arkadaşlar ilgi odağı olmak zorundadır, olmazlarsa bulundukları ortamdan 2 ila 4 dakika arasında bir sürede nefret ederler.

02bencil insanlar

3. Aynı şekilde bir parti, toplantı, görüşme, buluşma, vs. o gelmeden başlayamaz, başladıysa vay başlatanların haline!

03bencil insanlar

4. Bir olayı anlatırken bir tek onun tamamen haklı olması kimseyi şaşırtmasın, Sır Kapısı dizisinde olduğu gibi, o hep çok iyi diğerleri hep acayip kötüdür.

04bencil insanlar

5. İş hayatında, evde, arkadaşları arasında, okulda, vs. daima en popüler, en çok aranan, en çok sevilen o olmalıdır, olmuyorsa siz salaksınız kusura bakmayın.

05bencil insanlar

6. Arkadaş grubuyla buluşmuşken, karşı cinsten biri ona değil de yanındaki arkadaşlarından birine ilgi gösterirse… Düşünmek dahi istemiyorum.

06bencil insanlar

7. Eğer bu arkadaşlar birine tavsiye veriyorsa mutlaka o tavsiyeye uyulmalıdır, uymuyorsanız bir daha tavsiye falan beklemeyin, küs!

07bencil insanlar

8. Hani sabah 8.30 dersine, mesaisine duşunu almış, ful makyajlı halde gelen kız var ya… Evet, bu o işte.

08bencil insanlar

9. Ama sanılmasın ki derslerin, mesainin bu kadar erken başlamasından memnun, ona göre asgari 10.00 olmalı bu işlerin saati.

09bencil insanlar

10. Eğer bu arkadaşların hayatında biri yoksa, aşk dünyanın en boktan şeyidir, sizin aşık olmanıza tahammül dahi edemezler.

010bencil insanlar

11. Ama bir kere aşık oldu mu, yanında yalnız birini de dolaştırmayacak kadar sahiplenir sevdiğini.

011bencil insanlar

12. Sosyal medyadaki fotoğraflarına bakın, hepsinde ortada konumlanmış olduğunu göreceksiniz, çirkin çıktığı fotoğrafların paylaşılmasına da asla izin vermez.

012bencil insanlar

13. Bu arkadaşlar sürekli meşguldür, bir yere çağırırsanız son dakikada haber verir, gelirim der son anda işi çıkar, vs.

013bencil insanlar

14. Diyelim ki geç geldi… Kimse neden diye soramaz, sormayı deneyin geldiği gibi gittiğine şahit olacaksınız.

014bencil insanlar

15. Ancaak siz asla geç kalamazsınız, siz kimsiniz ya, hayır kimsiniz?!

015bencil insanlar

16. Bu arkadaşların hazırladığı programlara uymayan, organizasyonlara ilgi göstermeyen kişilerin onun hayatında yeri yoktur!

016bencil insanlar

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>