Barbaros Şansal’a Linç Girişimi İnsanları Tam Ortadan İkiye Böldü

January 3, 2017

Barbaros Şansal bir video çekti ve sonunda “b*kunda boğul Türkiye” dedi. Bunun üzerine yılbaşı için bulunduğu Kuzey Kıbrıs’tan sınırdışı edildi, Anadolu Ajansı hangi uçakla ne zaman geleceğini bildirdi, aprona nasıl girdiği belli olmayan insanlar ve bizzat çalışanlar tarafından linç girişimine maruz kaldı. İnsanlar sosyal medyada yüzü gözü kan içindeki Barbaros Şansal’ın görüntülerini paylaşıp zevk naraları attı.

C1MWIArUcAAHGJV

Belediye başkanları, gazeteciler(!), şarkıcılar(!), vs. o kadar keyif aldı ki bu olaydan, birbirini “sen daha iyi eğlenmişsin yhaa…” diyerek tebrik ettiler.

C1M-OztWEAAZjcX

Türkiye’nin en büyük TV kanallarının birinde spikerlik yapan bir hanımefendi, “bu yapılan yanlış ama haddi bildirilmeliydi” deyiverdi, had nasıl bildirilir bir açıklama getirmedi.

C1OYwskWEAEiy1p

Türkiye bir hukuk devletidir… Evet öyledir, hukuk devletinde cezalar had bildirilerek verilmez, bir kişi “b*kunda boğul” dedi diye ceza alacaksa, evvelinde “milletin a*ına koyacaz!” diye naralar atanlara da ödül yerine ceza vermeniz gerekirdi.

Bu olayın tasvip edilecek, “ama” denecek bir tarafı yoktur!

Devletin resmi haber ajansının lince davetiye çıkarırcasına, sanki çok önemli bir habermiş gibi Barbaros Şansal’ın uçağının ne zaman geleceğini bildirmesine gerek yoktur.

Daha yakın zamanda Atatürk Havaalanına yapılan saldırıda 42 vatandaşını kaybetmiş bir ülkede, onlarca insanın uçağın dibine kadar gidebilmesinin izahı yoktur.

Bir düşünce sizi ne kadar rahatsız ederse etsin, ne kadar zorunuza giderse gitsin düşünceyi dile getireni linç etme hakkınız yoktur.

Bugün buna izin verip çanak tutanlar, yarın benzer şeyler yaşamayacaklarının garantisini veremezler.

En büyük endişemizin güvenlik olduğu günlerden geçerken, devletin gözaltına aldığı birinin linç girişimine maruz kalmasını önleyememesini sokaktaki vatandaşa izah edebilmenin bir yolu yoktur.

Bugün Barbaros Şansal’a az bile yapıldığını düşünenlerin, yarın benzer girişimlerin olmasına itiraz etmesi mümkün olmayacaktır.

Birlikte yaşamak, kardeşçe yaşamak, bir olmak, beraber olmak, vs. söylemlerinin eksik olmadığı şu günlerde lafını beğenmediğiniz insanları linç ederek mi sağlayacaksınız bunu?

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>