Keyif Kahvenizi Tarih Kokan Balat’ta İçebileceğiniz 8 Mekan

August 15, 2017

Tarih kokan Balat’ın popülerliği gün geçtikçe artıyor. Popülerliği arttıkça da daha fazla kahve dükkanı açılmaya ve yaratıcı mekanlar çoğalmaya başladı. ListeList İstanbul olarak tarihi ve kahveyi sevenler için Balat’ta bulunan kahve dükkanlarını derledik. ListeList İstanbul’un Instagram hesabını takip ederek birçok etkinlikten haberdar olabilir ve yeni mekanlar keşfedebilirsiniz.

1. Coffee Department

coffee-department
Bir kahveciden çok daha fazlası olan Coffee Department, sıcak ortamı ve birçok farklı demleme yöntemi sunduğu kahve çeşitleriyle Balat’a gidenlerin uğrak mekanlarından biri. Ayrıca internet sitelerinden çeşitli kahve ve aksesuarlarını satın alabilir ve bir abonelik sistemiyle belirlediğiniz aralıklarda kahve miktarını, çeşidini ve öğütme derecesini belirleyerek kahvenizin size gelmesini sağlayabilirsiniz. Coffee Departman’da zaman zaman çeşitli workshoplar da düzenleniyor. Instagram hesaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

2. Maison Balat

maison-balat
Antika tutkunlarını bayılacağı bir mekan Maison Balat. Hem bir kafe hem de antikacı dükkanı! Sahibi ise 29 yaşında antika tutkunu bir ressam olan Cenk Mikailoğlu. Eğitimini tamamladıktan sonra artık eve sığmayan antikalarını değerlendirmek istemiş. Bunun için de en doğru yerin Balat olduğuna karar vermiş ve hem kafe hem de antika dükkanı olan Maison Balat’ı açmış. Burada kahvenizi içtiğiniz fincanı bile satın alabilirsiniz. Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

3. Kadraj

kadraj-balat
Kadraj’ın sahiplerinden biri olan Salih Ağır sinema ve fotoğraf tutkunu. Bu tutkusu Kadraj’ın dekorasyonuna da yansımış, mekanın içi vintage kamera ve fotoğraf makinaları, poster ve afişlerle dolu. Samimi bir ortam ve lezzetli kahveler için uğramanız gereken bir mekan… Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

4. Balat Coffee And Guide

balat-coffee-and-guide
“Baya İyi” adlı gezi blogundan tanıdığımız gezgin çift Oylum ve Onur’un da sahipleri arasında olduğu Balat Coffee & Guide, 4 Balat aşığı arkadaşın açtığı rengarenk, leziz kahvelere ve tatlılara sahip bir mekan. Haftanın 4 günü (Perşembe-Cuma-Cumartesi-Pazar) 10:00-19:00 arası açık olan mekanın Balat’ın tarihi değerlerini tanıtmak ve Balatlı çocukların eğitimi için gelir üretmek gibi çok güzel amaçları da var. Çeşitli Balat turları ve workshoplar düzenleyerek buradan sağladıkları geliri Toplum Gönüllüleri Vakfı ile Balatlı çocukların eğitimi için kullanıyorlar. Bizce harika bir iş yapıyorlar, Instagram hesaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

5. Cumbalı Kahve

cumbalı-kahve-balat
Otantik bir havası olan ve turkuaz renklerin ağırlıklı olduğu Cumbalı Kahve’de hem yeni nesil kahveler hem de geleneksel Türk kahvesi çeşitleri bulabilirsiniz. Üstelik sahibi Serhat beyin tatlı sohbetiyle Balat hakkında birçok şey öğrenme fırsatı da yakalayabilirsiniz. Instagram adreslerine buradan ulaşabilirsiniz.

6. Brew Coffee Works

brew-coffee-works
Birçok yerde şubesi olan Brew Coffee Works, uluslararası eğitim programlarında eğitimlerini almış İstanbul’un en iyi kahvelerini içebileceğiniz bir mekan olma iddiasında. Müdavimlerinin çokluğuna bakılırsa kendilerini bu konuda çoktan kanıtlamış görünüyorlar. Brew Coffee Works hakkında daha fazla bilgi edinmek için Instagram hesaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

7. Gizemli Kahve

gizemli-kahve-balat
Arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebileceğiniz sıcacık bir kahveci. Duvarlarındaki yazıları ve rengarenk dekorasyonuyla bambaşka bir keyif katıyor kahvenize. Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

8. Neva Coffee

neva-coffee-balat
İsmini neva makamından alan Neva Coffee, iki yakın arkadaşın açtığı eski usule yakın bir kahveci. Oldukça lezzetli kahvelere sahip Neva Coffee’yı denemenizi tavsiye ediyoruz. Instagram hesaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>