Avrupa’yı Parasız Gezen Üniversite Öğrencilerinin Başından Geçen 6 İlginç Olay

January 11, 2018

60 ülkeden 200 öğrenci takımın sadece Red Bull kutusu takas ederek Avrupa’da binlerce kilometre katettiği Red Bull Can You Make It yarışmasının başvuruları başladı. Yarışmanın geçtiğimizin yıllarında gerçekleşen en başarılı takasları, tam 4 bin kilometre yolu sadece Red Bull kutusuyla yapan çılgın takımların hikayelerinden öne çıkanlar aşağıda. Sadece Red Bull kutularını kullanarak Budapeşte, Madrid, Manchester, Roma ve Stockholm’den yola çıkan 60 ülkeden 200 takım Amsterdam’daki hedeflerine ulaşmak için yarışacak. Peki geçtiğimiz senelerde bu eşsiz yarışmada neler yaşandı?

1. İki kutuyla özel uçakta yer ayırttılar

-team-inglorious-three-özel-uçak-kapattı 2016 yılının en hızlı takımlarından Team Inglorious Three CityWing firmasıyla anlaşarak 2 Red Bull kutusu karşılığında 15 kişilik özel bir uçağa binmeyi başarmıştı. Özel uçağı kapmadan önce İrlanda’nın başkenti Dublin’de mahsur kalan takım, özel uçakla Almanya’ya uçtu.

2. Şampiyonlar Ligi’ne bilet!

-şampiyonlar-ligi-çeyrek-final-maçı-manchester-city-psg Futbol hayranı Team Hustle sadece 2 Red Bull kutusuna karşılık geçtiğimiz yılın Şampiyonlar Ligi çeyrek final maçı Manchester City-Paris St. Germain maçına 3 VIP bilet kaptı. İlk 24 saatini kimsenin yakalamadığı bir başarıyla geçiren takım yarışmayı 15. Sırada bitirmişti.

3. Prensesler lüksten ödün vermez

jakpak-8 kutuya bedava otel Kanadalı Team JakPak, sadece 8 kutu karşılığında Leipzig’in en ünlü otellerinden birinde rüya gibi bir gece geçirmekle kalmadı otel sahiplerinden de şehri gezmeleri için ihtiyaçları olan tramvay biletlerini aldılar.

4. Güçlerini birleştirenler de oldu

-3-takıma-red-bull-karşılığında-karavan Geçtiğimiz yıl yarışmanın kendisi kadar paylaşanlar da yarışmaya damgasını vurdu. Araba kiralama şirketi Enterprise Car ile anlaşan üç takım, Charlie’s Angles, Two and a Half Girlz ve Paddys in Paris 24 saatliğine 9 kişilik karavan ayarlayarak Barselona’dan Zaragoza’ya olan yolcuklarını tamamladılar.

5. Can You Make It? anısı için dövme yaptırdılar

-10-red-bull-kutusuna-karşılık-3-dövme Planlı yolculuklarıyla geçtiğimiz seneki yarışmayı 11. Sırada bitiren Team Sherbywings, Hollanda Rotterdam’da 10 kutu Red Bull karşılığı Can You Make It? anısına dövme yaptırdılar.

6. Geçtiğimiz yılın birincisi inatçı Estonlar: Team Feel Alive

Participants - Portrait 2016’nın birincisi Estonyalı Team Feel Alive, toplamda 3 bin 814 kilometre katederek Paris’e ulaşmıştı. 1 haftada 12 kontrol noktasını geçen takım, sosyal medyada da en sevilen takım haline gelerek, Estonya’nın değerli yalnızlığına son vermiş oldu. Geçtiğimiz yıl Türkiye’den katılan 3.Pods takımı 31’inci, Team Yes 110’uncu, Honey Badgers takımıysa 131’incilikle yarışmayı tamamlamıştı. -can you make it baslangıc Eğer sen de yapabilirim diyorsan Can You Make It’in kayıtları 14 Şubat tarihine kadar, https://canyoumakeit.redbull.com/tr/ bu adreste açık olacak.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>